Wielkie testowanie w Górniku

Górnik Zabrze wznawia treningi, na których pojawią się piłkarze testowani i ci wracający z wypożyczeń.
To jeszcze nie początek głównych przygotowań do nowego sezonu, ale faktem jest, że na Roosevelta pierwszy raz od kilku tygodni będzie można spotkać niemal wszystkich piłkarzy pierwszej kadry. 

Śladem Milika

Adam Nawałka ze sztabem szkoleniowym spotkał się wczoraj o 17.00. Piłkarze przyjadą dziś. W klubie mają pojawić się o ósmej rano. Testowani zawodnicy zaczną pobyt w klubie do badań, po których wyjdą na trening. Może być na nim całkiem tłoczno, bo lista zawodników zaproszonych na testy jest dosyć długa.
Najbardziej znane nazwisko z tego grona to Antoni Łukasiewicz, ostatnio grający w ŁKS Łódź. W tym wypadku nie chodzi nawet o testy, bo Łukasiewicz od początku był jednym z tych piłkarzy, których Górnik chciał latem sprowadzić. Na zajęcia wyjdzie też Konrad Nowak z Rozwoju Katowice, utalentowany osiemnastolatek, który ma szansę pójść śladem Arkadiusza Milika. Jeszcze rok temu obaj byli w kadrze klubu z Katowic. Sebastian Leszczak był wypożyczony do Garbarni Kraków. Grał ponoć na tyle dobrze, że trener Nawałka chce mu dać kolejną szansę.

Zapamiętali z pucharu

Pozostali piłkarze wypożyczeni do innych klubów raczej szany na grę w Górniku nie mają. Już wiadomo, że tacy zawodnicy, jak Zachara, Pietrzak, Chałas, czy Kopacz będą kolejny raz wypożyczeni do innych klubów. Kogo jeszcze można będzie dziś zabaczyć na Roosevelta? Bartłomieja Grzelaka (ostatnio Cracovia), Grzegorza Gicewicza (Gryf Wejherowo), Bartosza Iwana (Garbarnia Kraków) i Dawida Jarczaka (Ursus Warszawa). Gicewicz wpadł trenerowi w oko jesienią podczas meczu w Pucharze Polski. Gryf sensacyjnie wyeliminował wtedy Górnika z tych rozgrywek. Kolejne zaproszenia dostali również Dawid Kudła (ostatnio Dynamo Pervolion) i Tomasz Margol (Stal Rzeszów). Kudła to bramkarz, który rok temu sięgnął z juniorami Górnika po wicemistrzostwo Polski. Na tym być może nie koniec, kolejny piłkarze mogą przyjechać także na środowe zajęcia. Górnik będzie trenował do końca tygodnia, a w piątek zagra sparing z Górnikiem Wesoła.

Nakoulma skończył sezon

Piłkarze do zajęć wrócą 5 lipca. W tym tygodniu na zajęciach nie będzie Prejuce Nakoulmy, który jeszcze w weekend zakończył sezon. W rozegranym w Wagadugu meczu towarzyskim reprezentacja Burkina Faso pokonała 3:0 mieszany zespół pod nazwą "Gwiazdy Afryki". Napastnik Górnika strzelił bramkę i zaliczył asystę. Teraz "Prezes" jest na urlopie, a do Polski ma wrócić 29 czerwca. Na jak długo? W lipcu otwiera się „okienko" transferowe i kto wie, czy Nakoulma stosunkowo szybko nie zmieni pracodawcy. Na pewno jednak nic konkretnego nie wydarzy się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Na treningu mają też być piłkarze grający w reprezentacji młodzieżowej, choć oni grając mecz eliminacyjny z Mołdawią urlopy mieli nieco krótsze. Chodzi o Łukasza Skorupskiego, Pawła Olkowskiego i Arkadiusza Milika. Ten ostatni akurat w "młodzieżówce" nie grał, bo dzień przed meczem doznał na treningu kontuzji.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online