Skorupski może odjeść do Evertonu

AC Parma zawiesiła rozmowy z agentem Łukasza Skorupskiego, ale do akcji wkroczył angielski Everton.
- Potwierdzam kierunek angielski, choć nazwy klubu nie zdradzę - mówi Kazimierz Fliśnik, menedżer zawodnika. - W sumie nie mamy jeszcze żadnej konkretnej oferty, ale zainteresowanie Łukaszem jest bardzo duże. Chcą go nie tylko na Wyspach. Właśnie miałem telefon z Francji - dodaje. 

Bramkarz Górnika Zabrze, choć poszukiwania nowej drużyny dla niego trwają już ponad miesiąc, ciągle może liczyć na to, że znajdzie atrakcyjną pracę za granicą. Miejsce zespołów, które rezygnują z pozyskania zdolnego zawodnika, zajmują inni. Jak powiedział menedżer piłkarza, włoska Parma zawiesiła negocjacje po majowym trzęsieniu ziemi w regionie Emilia-Romania. Eintracht Frankurt z kolei podziękował, gdy tylko pozyskał 21-letniego Kevina Trappa. Na rynku niemieckim ten reprezentant młodzieżówki jest jednak o wiele bardziej znany od Skorupskiego.

Z kręgu zainteresowanych wypadła też Fortuna Dusseldorf, bo nie ma pieniędzy, które chciałby 14-krotny mistrz Polski. Zabrzanie początkowo życzyli sobie milion euro, ale w ostatnim czasie podnieśli cenę na 1,5 mln euro. Oczywiście jest to cena wyjściowa, do negocjacji. Górnik z pewnością będzie musiał znacznie spuścić z tonu, jeśli naprawdę chce sprzedać Łukasza (zimą TSG 1899 Hoffenheim oferowało 700 tysięcy euro). Tym bardziej, że Everton ma w bramce Amerykanina Tima Howarda. W odwodzie jest jeszcze Jan Mucha. Skorupski dla Anglików mógłby być jedynie inwestycją na przyszłość.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online