Daniel Sikorski wróci do Górnika?

Idan Shirky nie wróci do Górnika Zabrza, bo jest za drogi - to szansa dla Daniela Sikorskiego - pisze "Przegląd Sportowy".
Działacze już kontaktowali się z menedżerem Sikorskiego, który ostatni sezon spędził w warszawskiej Polonii. To nie był dla niego dobry czas, ale przy Roosevelta ciągle pamiętają, ile Daniel znaczył dla zespołu Górnika w rozgrywkach 2010/11. Najistotniejsze jest jednak to, że można go mieć taniej niż Idana Shriky'ego. Roczny koszt utrzymania Idana wynosi 480 tysięcy złotych (dla porównania dodajmy, że Sikorski grał w Zabrzu za 240 tys. zł). Przypomnijmy, że Shirky trafił do drużyny Adama Nawałki w lecie ubiegłego roku, ale po kilku tygodniach został wypożyczony do Ashdod S.C. Tam strzelił 11 goli, więc Nawałka widział w nim następcę Prejuce'a Nakoulmy, który lada dzień ma odejść do jednego z klubów zagranicznych (Spartak Moskwa, Terek Grozny, AC Parma, Hannover 96).
Ostatecznie jednak szkoleniowiec skreślił Shriky'ego z listy życzeń, bo najważniejsze dla Górnika jest ograniczenie wydatków. Działacze 14-krotnego mistrza Polski już negocjują z agentami gracza jego transfer do innego klubu, względnie rozwiązanie umowy. Skromne możliwości nie oznaczają, że Górnik będzie biernym uczestnikiem letniej giełdy transferowej. Klub już ustala szczegóły umów z pięcioma zawodnikami. Nieoficjalnie wiemy, że dwaj z nich są o krok od złożenia podpisu. Chodzi o Tomasza Hołotę z GKS Katowice i Adama Giesę z Ruchu Radzionków. Poza tym prowadzone są rozmowy z Antonim Łukasiewiczem z ŁKS Łódź, Wojciechem Łuczakiem z Bogdanki Łęczna i Draganem Jeliciem z ND Mura 05.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online