Nowak: Działacze z Zabrza nie docenili problemu

- Stadion w Zabrzu nie nadaje się do organizowania imprez masowych, to jest plac budowy. Co prawda Górnik zaproponował inne rozwiązanie, zgłaszając stadion w Sosnowcu, ale przedstawił niekompletną dokumentację. Działacze z Zabrza nie docenili problemu. Myśleli, że jak przedstawią umowę na grę na stadionie w Sosnowcu, to wystarczy - te słowa przewodniczącego Komisji Licencyjnej Hilarego Nowak doprowadziły działaczy Górnika do niemal szewskiej pasji. 
Wydaje się, że słusznie. - Właśnie przeczytałem dokumenty jakie otrzymaliśmy od Komisji Licencyjnej. Są śmieszne - mówi poddenerwowanym głosem Tomasz Milewski, dyrektor ds. Administracji i Bezpieczeństwa w Górniku. - Wytknięto nam kilka absurdalnych spraw dotyczących rezerwowego stadionu w Sosnowcu. Napisano, że nie dysponujemy zgodą na organizację imprez masowych. To ja się pytam, skąd niby ma ta zgoda być? Według prawa organizator ma ją uzyskać na miesiąc przed planowaną imprezą. O co mamy teraz wnioskować, na jaki mecz uzyskiwać zgodę? Nie ma przecież terminarza rozgrywek - dodaje Milewski.
Według zabrzan absurdów w uzasadnieniu decyzji komisji jest znacznie więcej. - Kiedy słyszę, że kibice niepełnosprawni mają utrudniony dostęp do toalety publicznej, to się pytam: a na Polonii, na Widzewie nie mają? Zarzut, że droga wyjazdowa na stadion nie spełnia wymogów to kolejny absurd. Została wybudowana zgodnie z planem budowlanym, posiadamy pełną dokumentację. Zastanawiam się, kto jest większym ekspertem: PZPN czy inspektor budowlany, który podpisał się pod dokumentami? - wylicza Milewski.
Komisja Licencyjna zarzuciła również Górnikowi, że nie ubezpieczył stadionu w Sosnowcu. - Mamy płacić za każdy stadion po 200 tys. złotych, nie wiedząc gdzie będziemy grać? Bo zaznaczam, że nie wiadomo jeszcze, na którym obiekcie będziemy występowali w przyszłym sezonie. Nasz jest ubezpieczony, jak trzeba będzie, to samo zrobimy w przypadku Sosnowca - zaznacza dyrektor Górnika.
Zabrzanie zapowiadają odwołanie. - Jeśli Górnik dostarczy odpowiednie papiery, powinien licencję otrzymać w trybie odwoławczym - komentował Nowak. Posiedzenie stosownej komisji zaplanowano na 28 maja.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]