Górnik bez licencji

Komisja ds. Licencji Ekstraklasy Polskiego Związku Piłki Nożnej negatywnie rozpatrzyła wniosek Górnika na grę w Ekstraklasie w sezonie 2012/2013. Zabrzanie nie spełnili wymogów infrastrukturalnych wynikających z Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy. 
- Komisja uznała, że stadion przy Roosevelta nie nadaje się do organizacji jakichkolwiek imprez masowych. Klub przedstawił umowę z właścicielem stadionu w Sosnowcu, natomiast brakuje jeszcze kilku dokumentów pozwalających na organizację meczów piłkarskich Górnika na tym obiekcie - skomentował Hilary Nowak, przewodniczący komisji.
Zabrzanie mają pięć dni na odwołanie i uzupełnienie dokumentów. Później Komisja Licencyjna będzie miała siedem dni na rozpatrzenie odwołania.
Licencji nie dostał również Widzew Łódź ze względu na zaległości finansowe. Wnioski Cracovii i ŁKS-u nie zostały rozpatrzone. Pozostałe 12 klubów otrzymało licencje.

źródło: PZPNRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]