Przegląd Sportowy: Upokorzenie mistrza

Skauci Milanu, Juventusu, Parmy i niemieckiego Hannoveru 96 pojawili się wczoraj przy Roosevelta.
Zabrzanie już pierwszy celny strzał na bramkę zamienili na gola. Motorem tej akcji był Prejuce Nakoulma, który popisał się sprytnym zagraniem, a Mariusz Przybylski tylko musnął z bliska piłkę i ta wpadła do siatki. - Jeden do zera i pozdrawiamy trenera - krzyknęli miejscowi kibice niejako zachęcając Adama Nawałkę do pozostania w Zabrzu. Kontrakt szkoleniowca wygasa w czerwcu. Warto wiedzieć, że jesienią (jeszcze za kadencji prezesa Tomasza Młynarczyka) rozważano zwolnienie Nawałki i zastąpienie go wolnym wówczas Michałem Probierzem. W czwartkowe późne popołudnie panowie stanęli po przeciwnych stronach barykady. Probierz był najbardziej widocznym członkiem wiślackiej ekipy. Tak mocno przeżywał mecz, że w pewnym momencie pokłócił się nawet z Nawałką. Piłkarzom prowadzony przez Probierza nie udzieliła się jednak ekspresja i werwa ich opiekuna. A propos skautów, to swój przyjazd awizowali również ludzie związani z angielskimi klubami - Aston Villą i Evertonem. Nie udało nam się jednak potwierdzić, czy dotarli do Zabrza. Reprezentacja zagranicznych wysłanników i tak była jednak wyjątkowo liczna.

Będą sprzedawać
Trudno się jednak temu dziwić. W końcu Górnik chciałby sprzedać przynajmniej dwóch graczy (Hannover oglądał Arkadiusza Milika, zdobywcę drugiej bramki), a w Wiśle Kraków też szykuje się mała rewolucja. Z tego powodu w Zabrzu zabrakło zresztą Maora Meliksona, który podobno jest już jedną nogą w Standardzie Liege. Belgowie jeszcze nie złożyli oficjalnej oferty, ale mówi się, że mają zapłacić 1,5 miliona euro. Tyle samo Górnik chciałby uzyskać za Nakoulmę. Z tym mogą być jednak kłopoty. Tak przynajmniej przekonują w Łęcznej. Przed spotkaniem dotarła do nas informacja, że Bogdanka chce zerwać ustalenia dotyczące sprzedaży Nakoulmy. Dotąd było tak, że Ślązacy mieli do końca kwietnia zadeklarować chęć skorzystania z prawa pierwokupu (zrobili to), a potem mieli ustalić z działaczami I-ligowca termin płatności miliona złotych. W Łęcznej twierdzą, że Górnik chce zapłacić 15 czerwca, a taki termin im nie odpowiada. Ich zdaniem to sprawia, że dotychczasowe ustalenia są nieważne. - Radzę im uważnie przeczytać umowę. Tam nie ma określonego terminu przelewu pieniędzy. To, że im nie podoba się nasza oferta dotycząca płatności, to nic nie znaczy. Na pewno kupimy Prejuce - skomentował doniesienia z Bogdanki Tomasz Młynarczyk, członek rady nadzorczej Górnika. To on podpisywał umowę dotyczącą przejścia Nakoulmy.

Pech Genkowa
O pechu może mówić Cwetan Genkow. Do Zabrza przyjechał go oglądać Zdravko Zdravkov, asystent trenera reprezentacji Bugłarii. W decydującym momencie Genkow dał jednak plamę nie wykorzystując rzutu karnego za faul Pawła Olkowskiego na Draganie Paljiciu. Genkow uderzył w sposób sygnalizowany, w dodatku bardzo lekko.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]