Trener milczy o swych planach

Nawet pięciu kluczowych piłkarzy Górnika Zabrze może latem opuścić zespół z Roosevelta. To oznaczać będzie również koniec ery trenera Nawałki. Adam Nawałka w sprawie przedłużenia kontraktu milczy.
- Trwa sezon i teraz tylko to się liczy. Walczymy o jak najwyższą pozycję - tłumaczy szkoleniowiec Górnika. 
Działacze mówią jednak, że 10 maja, czyli cztery dni po ostatniej kolejce, Nawałka ma odpowiedzieć na pytanie: czy jest zainteresowany dalszą pracą przy Roosevelta? - Dobrze oceniamy jego pracę i jesteśmy zainteresowani dalszą współpracą - deklaruje wiceprezydent miasta Krzysztof Lewandowski.

Pieniądze się nie liczą

Od osoby z bliskiego otoczenia Nawałki wiemy, że i on jest zainteresowany współpracą, ale pod pewnymi warunkami. Drugorzędną kwestią jest wynagrodzenie. Trener przede wszystkim chce znać krótko i długoterminowe plany transferowe. Chce wiedzieć konkretnie, którzy zawodnicy odejdą w letnim oknie transferowym. Jest gotowy pogodzić się ze stratą dwóch, maksymalnie trzech graczy, o ile ma to podreperować klubowe finanse. Absolutnie nie chce jednak słyszeć o wyprzedaży i o tym, że przygotowania do rozgrywek 2012/13 rozpocznie bez całej ofensywnej trójki: Paweł Olkowski, Arkadiusz Milik, Prejuce Nakoulma. Zależy mu zwłaszcza na tym, żeby zostali dwaj młodzi piłkarze.
Nawałka potrafi postawić na swoim. Przed rokiem był zdeterminowany zatrzymaniem Mariusza Magiery i cel udało się osiągnąć. W zimie zagroził odejściem, jeśli nie będzie wzmocnień linii defensywnej. Warunkiem było sprowadzenie Oleksandra Szeweluchina. Znowu spełniono jego życzenie. Jednak dziś sytuacja w Górniku jest patowa.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]