Wypowiedzi piłkarzy po meczu Jagiellonia - Górnik

Michał Pazdan (Górnik): - Źle weszliśmy dzisiaj w mecz. Zakładaliśmy sobie, że trochę inaczej będzie to wyglądać. Nie graliśmy tego co w ostatnich meczach i dlatego przegraliśmy. Przebudziliśmy się dopiero w 55. minucie i mieliśmy kilka sytuacji. Sam mogłem strzelić gola na 2:1 już w 60. minucie, ale niestety uderzyłem trochę za mocno i trafiłem w poprzeczkę. Szkoda.

Łukasz Skorupski (Górnik): - Chciałem trafić w piłkę a nie w Makuszewskiego, a że trochę się spóźniłem stało się jak się stało. Obawiałem się, że może to być czerwona kartka ale po analizie z trenerem doszliśmy do wniosku, że dużo jest podobnych sytuacji gdzie zderzy się ze sobą dwóch zawodników, a to, że ja jestem bramkarzem nie oznacza, że powinienem dostać od razu czerwoną kartkę. Uważam, że w tej sytuacji sędzia zachował się dobrze pokazując żółta kartkę. Jeżeli zaś chodzi o mecz w pierwszej połowie zagraliśmy słabo, po przerwie było lepiej a po zdobyciu bramki kontaktowej wyraźnie przeważaliśmy, ale zabrakło czasu by doprowadzić od remisu i wracamy do Zabrza bez punktów.

Thiago Cionek (Jagiellonia): - Mieliśmy zadanie, żeby przez 10-15 pierwszych minut łapać Górnika wysokim pressingiem. To kosztowało nas sporo zdrowia. Ale w efekcie Górnik się wycofał i pozwolił nam na spokojniejszą grę. Konsekwentnie robiliśmy swoje i zdobyliśmy bramkę. Pierwszą połowę więcej biegaliśmy, drugą już bardziej taktycznie graliśmy, ale też słoneczna pogoda kosztowała nas trochę więcej zdrowia. Jest fajnie, ale najpierw trzeba się do niej przyzwyczaić po zimie.

Marcin Burkhardt (pomocnik): - Wygraliśmy mecz i jest się z czego cieszyć, bo trzy punkty były dla nas najważniejsze. Zagraliśmy dzisiaj dobry mecz, ale Górnik był zespołem równorzędnym i miał szansę nawet na wyrównanie. Graliśmy dzisiaj sporo piłek do "Franka", gdyż chcieliśmy by ustrzelił wreszcie hattrika w Jagiellonii, co do tej pory nie udało mu się. Dzisiaj dostałem swoją szansę od pierwszej minuty i zobaczymy czy ją wykorzystałem czy też nie.

źródło: jagiellonia.pl / Gazeta Wyborcza