Lech chce Nawałkę?

Poznański klub jest zainteresowany zatrudnieniem szkoleniowca zabrzan - pisze dzisiejszy "Fakt".
Dobra praca trenera Adama Nawałki w Górniku została zauważona przez inne kluby. Według informacji gazety "Fakt", szkoleniowcem poważnie zainteresowany jest Lech. Poznaniacy sondują możliwość zatrudnienia Nawałki w letniej przerwie. 

Po zakończeni sezonu zarówno w Poznaniu, jak i Zabrzu może dojść do zmian na ławkach trenerskich. Trener Lecha Mariusz Rumak ma umowę do końca czerwca. Czy młody szkoleniowiec pozostanie na swoim stanowisku, zależeć będzie m.in. od tego, czy Lech zakwalifikuje się do europejskich pucharów.

Nic więc dziwnego, że działacze z Poznania rozglądają się za ewentualnym jego następcą. Jak dowiedział się "Fakt", wybór padł na doświadczonego Adama Nawałkę, który mimo kłopotów finansowych Górnika potrafił w Zabrzu stworzyć bardzo dobry zespół. Sprawę może ułatwić też to, że Nawałce latem także wygasa umowa z obecnym pracodawcą.

- Nie odbyłem jeszcze żadnych konkretnych rozmów na temat nowego kontraktu. Teraz chcę się skupić na końcówce sezonu - przyznaje trener Nawałka.

Władze Górnika nie ukrywają, że zatrzymanie w klubie szkoleniowca jest dla nich priorytetem. Z drugiej strony zdają sobie sprawę, że nie będzie to takie proste.

- Najpierw musimy poznać oczekiwania trenera. Nie wiem, czy nie będzie miał ofert z innych klubów - mówił niedawno w jednym z wywiadów Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza, które jest większościowym udziałowcem klubu.

Podobno zabrzanie mają już plan B na wypadek, gdyby nie udało się przekona Nawałki do pozostania na Górnym Śląsku. Jednym z kandydatów na to miejsce jest Piotr Rzepka (51 l.), były piłkarz Górnika, a obecnie trener Bogdanki Łęczna, zespołu, który wiosną nieoczekiwanie włączył się do walki o awans do ekstraklasy.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]