Sport: Górnik usatysfakcjonowany remisem w derbach

Piłkarze Górnika po niedzielnych derbach sprawiali wrażenie usatysfakcjonowanych może nie tyle bezbramkowym remisem, ile jednym punktem, który im przyniósł. - Jeden punkt na wyjeździe? Warto się z niego cieszyć - poinformował bohater "górniczej" ekipy, Łukasz Skorupski, choć wcześniej deklarował, iż na Cichą przyjechał po trzy "oczka". 
Nie był to cel dla gości nieosiągalny, zwłaszcza przed przerwą byli co najmniej równorzędnym rywalem dla Ruchu. - A może nawet była to połowa z naszą przewagą? - zastanawiał się dyrektor Górnika, Krzysztof Maj. Tyle, że po zmianie stron zabrzanie zagrali już dużo mniej odważnie, niż w pierwszych 45 minutach. - Chcieliśmy tu wygrać i po przerwie też szukaliśmy swych szans. Ruch nas jednak bardziej przycisnął, nie dał nam stworzyć tylu sytuacji, co przed przerwą. Był po prostu lepszy w II połowie - podsumowywał Arkadiusz Milik, którego po zmianie stron nader często oglądaliśmy również w poczynaniach defensywnych. - Rzeczywiście, raz ja, raz Prejuce wracaliśmy za włączającymi się rywalami, by pomóc naszym zawodnikom w defensywie. Taka konieczność, wynikająca z obrazu meczu...
- Założeń, że bronimy punktu, nie było. Ruch jednak w II połowie nas momentami przycisnął - zgadzał się ze spostrzeżeniami kolegów Mariusz Przybylski. Generalnie więc fakt, że z Chorzowa udało się wyjechać "z tarczą", odebrany został przy Roosevelta z oddechem ulgi.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]