Cisse zastąpi Nakoulmę?

Szykuje się sensacyjny transfer na Górnym Śląsku! Niewykluczone, że w letnim okienku transferowym Górnika wzmocni kolejny napastnik z Afryki, Idrissa Cisse. Grający w Ruchu Radzionków snajper z Senegalu miałby zastąpić na Roosevelta Prejuce Nakoulmę.
Wszystko wskazuje na to, że latem Nakoulma opuści Górnik. Świetny sezon i wiele bramek strzelonych w ekstraklasie spowodowały, że "Prezesem" interesuje się wiele zagranicznych klubów. Na Roosevelta co dwa tygodnie goszczą skauci wielu europejskich drużyn. Ewentualny transfer do któregoś z zachodnich klubów mocno podreperowałby pusty budżet Górnika.
Działacze klubu z Zabrza nie zasypiają jednak gruszek w popiele i już rozglądają się za wzmocnieniami. Jednym z celów transferowych Górnika latem ma być Idrissa Cisse. Wysoki, silny i szybki napastnik z Senegalu jesienią zdobył 9 bramek dla trzecioligowego LZS Piotrówka, a w rundzie rewanżowej strzelił już 3 ważne gole dla pierwszoligowego Ruchu Radzionków. Dzięki temu "Cidry" nie muszą drżeć o utrzymanie.
Dobra gra sprawiła, że "Djibrilem", jak w Radzionkowie wołają na Cisse, zainteresowały się inne kluby. Zawodnika Ruchu w akcji już oglądał na przykład skaut zabrzan Mieczysław Agafon. - Jest zainteresowanie ze strony zespołów ekstraklasy. Zobaczymy, jak sprawy się potoczą. Cisse jest do Radzionkowa wypożyczony do końca czerwca. Potem wraca do nas, bo ma z nami kontrakt ważny do 2015 roku - tłumaczy Ireneusz Strychacz. Prezes podopolskiego LZS-u Piotrówka przebywa obecnie w... Akrze, gdzie szuka następcy Idrissy Cisse do swojego klubu. - Przyjechałem do Afryki rozejrzeć się za nowymi piłkarzami. Talentów tutaj nie brakuje. Na razie u nas w Piotrówce mamy pięciu piłkarzy z tego kontynentu. Wkrótce dojdzie dwójka kolejnych, a i z tego wyjazdu mogą się trafić kolejni - podkreśla prezes Strychacz.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]