Forum
 

Olkowski: Nie oddamy Polonii ani metra

- Nie chcemy składać deklaracji, że kolejna drużyna walcząca o mistrzostwo Polski wyjedzie z Zabrza z kwitkiem - mówi drugi trener Górnika Bogdan Zając przed czwartkowym starciem z Polonią Warszawa.
W ostatniej kolejce zabrzanie w dobrym stylu rozprawili się z Koroną Kielce (2:0). - W meczach z drużynami z czołówki tabeli potrafimy grać konsekwentnie, strzelić gole, a potem się wybronić. Wśród kibiców jest euforia, że w każdym meczu będziemy tak grać, ale przecież piłka nożna to gra błędów. Dobrze, że gramy już w czwartek, bo po ograniu Korony piłkarze są nastawieni pozytywnie do kolejnego meczu - mówi Zając.
Do drużyny wraca Michał Zieliński, który ostatnio nie mógł zagrać ze względu na zapis w jego umowie wypożyczenia z Korony. - Część zawodników wyjedzie na mecz z Młodą Ekstraklasą, by utrzymywać ciągłość gry. Chcemy, by do kolejnego meczu z Ruchem w Chorzowie kadra była jeszcze mocniejsza - podkreśla Zając.
W Polonii Warszawa zaszła niedawno zmiana na stanowisku szkoleniowca. Jacka Zielińskiego zastąpił Czesław Michniewicz. Pod jego kierunkiem "Czarne Koszule" pokonały Śląsk Wrocław 3:0.
- Warszawianie pokazali siłę, grę zespołową, skuteczność. Trzy gole strzelone Śląskowi są tego dowodem. Zmiana trenera często jest pozytywnym bodźcem dla drużyny. My jesteśmy przyzwyczajeni do gry z rywalem świeżo po zmianie szkoleniowca. To będzie piąty czy szósty taki przypadek - stwierdził Zając. - Z drużynami czołówki nam idzie. W czwartek będzie chodziło o to, czy uda się narzucić polonistom własny styl gry. Pewnie, że po wygranej z Koroną chcielibyśmy ponownie zdobyć trzy punkty - dodał drugi trener Górnika.
- Z Polonią Warszawa zagramy tak, jak ostatnio z Koroną. Nie odpuścimy im ani metra boiska i postaramy się wygrać - zadeklarował podczas przedmeczowej konferencji prasowej pomocnik Górnika Paweł Olkowski.
Z meczowej siedemnastki odpadli Szymon Sobczak i Michał Płonka. Wciąż poza zespołem pozostaje także Krzysztof Mączyński.

Kadra Górnika na mecz z Polonią Warszawa:

Bramkarze: Łukasz Skorupski, Norbert Witkowski. Obrońcy: Michał Bemben, Adam Danch, Mariusz Magiera, Adam Marciniak, Michał Pazdan, Oleksandr Szeweluchin, Błażej Telichowski. Pomocnicy: Aleksander Kwiek, Paweł Olkowski, Mariusz Przybylski, Paweł Thomik, Marcin Wodecki. Napastnicy: Arkadiusz Milik, Prejuce Nakoulma, Michał Zieliński.

źródło: Gazeta Wyborcza / PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online