Milik najmłodszym i najtańszym piłkarzem w kadrze Górnika

Arkadiusz Milik jest najmłodszym i najtańszym piłkarzem w kadrze Górnika Zabrze - pisze "Przegląd Sportowy"
18-letni bohater niedzielnego meczu z Koroną Kielce (2:0) ma pensję na poziomie 5 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Z dodatkami (premiami i wyjściówkami za wygrane mecze) jest w stanie wyciągnąć maksymalnie 7 tysięcy. Tak mało będzie zarabiał jeszcze przynajmniej przez ten i cały następny sezon. Kiedy latem 2011 przychodził do Górnika to zawarł 5-letni kontrakt, którego renegocjacja jest możliwa między 2 a 3 rokiem. Do tego czasu nic nie można zmienić. Dla Arka nie stanowi, to jednak żadnego problemu. Jeszcze w Rozwoju Katowice długo grał za równowartość miesięcznego biletu na autobus, czyli około 200 złotych.
Do Zabrza też nie przyszedł dla pieniędzy, ale po to, żeby zdobyć ekstraklasowe szlify. Rodzina wbiła mu do głowy, że teraz najważniejsze jest regularne granie, a nie kasa. Właśnie dlatego nie przyjął przed bieżącymi rozgrywkami oferty Legii Warszawa, gdzie oferowano mu zdecydowanie więcej.
- Na wszystko przyjdzie czas - mówi Łukasz Milik. - Teraz cieszymy się z tego, że Arek się odblokował. Przed sezonem kupiliśmy szampana, którego mieliśmy wypić po pierwszej bramce. Już nie wypijemy, bo tę butelkę otworzyłem w minioną środę, kiedy miałem urodziny. Uznałem, że ten szampan jest jakiś feralny. Wyszło na to, że miałem rację.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]