Danch: Mam nadzieję, że wrócimy bogatsi o trzy oczka

- Najważniejsze teraz, by przywieźć punkty z Krakowa. Mam nadzieję, że wrócimy bogatsi o trzy oczka - mówi Adam Danch, obrońca Górnika Zabrze. 

Na finiszu rundy jesiennej wypadł pan z gry z powodu wirusowego zapalenia wątroby. Tydzień temu wrócił pan do gry. Jak pan oceni swój występ po pauzie.

Adam Danch: - Chyba nie było najgorzej. Jak na tak długą przerwę czułem się całkiem nieźle. Myślę, że pomogło mi, że zagrałem na ulubionej pozycji, czyli na środku obrony. Ale nie mówmy o mnie, bo najważniejsze teraz, by przywieźć punkty z Krakowa. Mam nadzieję, że wrócimy bogatsi o trzy oczka.

Jeśli pan wystąpi, będzie to pana setny występ w ekstraklasie.

- Już od dawna wiem, że dobijam do setki. Mówiono mi o tym już jesienią. Wtedy liczyłem, że jubileusz przypadnie na inauguracyjne spotkanie wiosny z Legią (2:0). Jednak przepadł mi ostatni mecz 2011 roku z Widzewem i wróciłem dopiero tydzień temu na ŁKS. Swoją drogą fajnie, że w międzyczasie koledzy w dobrym stylu ograli warszawian.

Pamięta pan swoje początki w Górniku i debiut w lidze?

- Debiut przypadł na mecz z Wisłą. Dostaliśmy wtedy solidne lanie tracąc cztery bramki (0:4). Dwie z nich strzelił nam Paweł Brożek. Przyjemnie nie było, ale byłem zadowolony, że dostałem szansę i mogłem się pokazać w ekstraklasie. W ogóle pierwsze spotkanie, które rozegrałem w Górniku, to był mecz Pucharu Ekstraklasy z Odrą Wodzisław. Zremisowaliśmy 1:1. To było 5 lat temu, w lutym. Trenerem, który sprowadził mnie do Zabrza i dał szansę, był Zdzisław Podedworny. To on wyciągnął mnie z Gwarka Zabrze.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]