Wiceprezydent Lewandowski: Chcemy grać w Zabrzu!

- Przesądzone jest, że we wniosku licencyjnym zostanie podany obiekt rezerwowy - mówi wiceprezydent Zabrza, Krzysztof Lewandowski. - Co nie znaczy, że na nim jesienią zagramy. Powiem to, co mówiłem już wiele razy. Absolutnym priorytetem jest granie w Zabrzu przez cały czas trwania budowy - dodaje. 

Z tego, co widać i słychać, wasza przeprowadzka z Zabrza jest już przesądzona.
- Ja tak nie uważam. Przesądzone jest, że we wniosku licencyjnym zostanie podany obiekt rezerwowy - mówi wiceprezydent Zabrza, Krzysztof Lewandowski. - Co nie znaczy, że na nim jesienią zagramy. Powiem to, co mówiłem już wiele razy. Absolutnym priorytetem jest granie w Zabrzu przez cały czas trwania budowy.

Osoby z PZPN nawet w sobotę mówiły, że takie rozwiązanie jest praktycznie niemożliwe i tak naprawdę to już teraz Górnik powinien grać poza Zabrzem.
- A my cały czas chcemy wiedzieć, dlaczego? Niczego oczywiście nie przesądzam, ale już miesiąc temu, kiedy było spore zamieszanie z grą Górnika w Zabrzu, nie dostaliśmy wyszczególnionych punktów, które wykluczają grę na Roosevelta. Estetyka oglądania meczów jest niewystarczająca? Estetyka to sprawa gustu, a ja chcę na papierze zobaczyć konkretne uwagi. Jeżeli je dostaniemy, to postaramy się do czasu rozpoczęcia nowego sezonu wszystko poprawić. Jeżeli to się nie uda, to wyprowadzimy się z Zabrza, ale niech ta kolejność zostanie zachowana. Dziś mamy wszystkie dokumenty, które pozwalają nam grać w Zabrzu.

Stadion jest ponoć niebezpieczny.
- Stadion jest najbezpieczniejszy od lat. Mecze ogląda i będzie oglądało 3000 naszych kibiców, a jedyne uwagi, jakie w ostatnich miesiącach były, dotyczyły błota na meczach granych w lutym. Dziś go już nie ma. Zresztą, estetyka jesienią też będzie inna, bo będą już stały konstrukcje trybun. Wracając do sprawy bezpieczeństwa - przy całym szacunku, PZPN nie jest od tego, by podejmować decyzje w tej sprawie, bo obiekt dopuszcza do użytku prezydent miasta po zapoznaniu się z opiniami policji i straży pożarnej. Te opinie są pozytywne. Przypomnę, że swego czasu Ruch nie dostał licencji, bo niby trzęsły się maszty oświetleniowe, choć miały wszystkie ważne przeglądy.

Gdyby jednak do przeprowadzki musiało dojść...
- Koszty ponieśliby kibice, koszty poniósłby klub... Moim zdaniem niepotrzebnie. Przypomnę też, że na etapie projektu inwestowaliśmy w bramofurty, które stoją teraz w tym, a nie innym miejscu, by można było cały czas grać w Zabrzu. Plac budowy, montowanie siedzisk, umowa z wykonawcą... Wszystko było tak robione, by przeprowadzka nie była konieczna. I naszym zdaniem nie jest.

Prezydent Zabrza spotkała się ponoć już z prezydentem Sosnowca?
- Faktycznie, ten temat został poruszony i jest dobra wola Sosnowca, by Górnik tam grał. Dlatego nie będzie problemu z wpisaniem obiektu rezerwowego.

Bierzecie pod uwagę rozegranie jesienią większej liczby spotkań na wyjeździe?
- Jest to dyskutowane, ale przy tak dużej inwestycji nigdy nie ma 100-procentowej gwarancji, że nie będzie żadnego opóźnienia. Na podjęcie decyzji w tej sprawie mamy jeszcze kilka miesięcy.

Kwota około 80 tysięcy za wynajęcie stadionu na mecz to dużo?
- W skali rundy daje to kwotę, którą na pewno można spożytkować na wiele innych celów. Szczególnie w klubie, który na nadmiar kasy nie cierpi. W sumie jest to proste - kasa trafi do innego klubu lub miasta, lub zostanie w Zabrzu, czyli w tym wypadku w Górniku. Nie bardzo też wierzę, że nasze transmisje z meczów granych poza Zabrzem trafią z tego powodu do lepszego, czyli płatnego pasma antenowego.

Jako przedstawiciel właściciela Górnika, obawia się pan o licencję na nowy sezon?
- Jesteśmy optymistami. Z ZUS-em i Urzędem Skarbowym mamy wszystko dogadane. Obiekt rezerwowy będzie, na stadionie trwa budowa, jest przegłosowane dokapitalizowanie spółki, trwają jeszcze rozmowy na temat zawarcia porozumienia z piłkarzami w sprawie zaległości finansowych. Jeżeli zostaną zawarte, to wielkich przeszkód w otrzymaniu licencji być nie powinno.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]