Przegląd Sportowy: Gorawski walczy o milion

Damian Gorawski miał dostać milion złotych za sam podpis pod umową, ale zabrzańscy działacze się buntują.
- Adwokat piłkarza pytał mnie ostatnio o te pieniądze - przyznaje Tomasz Młynarczyk, członek rady nadzorczej Górnika, który zajmuje się sprawą Gorawskiego. - Sondował, czy byłaby możliwość ich odzyskania. Kiedy w ubiegłym roku rozwiązywaliśmy kontrakt z zawodnikiem, on już wtedy chciał umieścić kwotę za podpis w porozumieniu, ale my się na to nie zgodziliśmy. Teraz mamy do czynienia z drugą próbą - dodaje były prezes klubu.
Młynarczyk nie chciał zdradzić strategii, jaką zamierza przyjąć Górnik, gdyby doszło do postępowania sądowego. Nieoficjalnie wiadomo, że przygotowano mocną linię obrony. - Podpisując kontrakt, zawodnik zataił przed nami poważną kontuzję, przez którą zresztą nie wypełnił należycie umowy. Poza tym dokument gwarantujący milion złotych pochodzi sprzed trzech lat. Zawartych w nim ustaleń już nie musimy realizować, bo uległy przedawnieniu - mówi jeden z byłych działaczy 14-krotnego mistrza Polski.
Klub ma przygotowany jeszcze jeden haczyk. Sporny milion złotych został zapisany jako prowizja menedżerska dla Jarosława Kołakowskiego, agenta Gorawskiego. Prowizja wynosi jednak zwyczajowo 10 procent wartości kontraktu. W przypadku Gorawskiego byłoby to nieco ponad 200 tysięcy złotych. Górnik chce więc zakwestionować zasadność podpisania tamtej umowy.
Zabrzański klub płaci obecnie byłemu reprezentantowi Polski zaległe pensje. Łącznie chodzi o sumę rzędu 800 tysięcy złotych. Została ona podzielona na raty. - Zawodnik nie grał, a nam udało się wynegocjować, że zrezygnuje z wypłaty za 5 miesięcy - przypomina Młynarczyk.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online