Fakt: Gorawski rujnuje Górnika

Zagrał w ledwie sześciu spotkaniach w ekstraklasie i dwunastu w pierwszej lidze, ale takich pieniędzy w klubie z Zabrza nie zarobił w ostatnim czasie żaden z piłkarzy! Najpierw Damian Gorawski wyciągnął od Górnika 780 000 złotych zaległych wypłat, a teraz walczy o kolejne 800 tysięcy. Tym razem chodzi o prowizję ze swojego transferu. 

To miała być jedna z najwyższych prowizji menedżerskich w historii polskiego futbolu. Za transfer Damiana Gorawskiego zimą 2009 roku do Górnika Zabrze jego menedżer Jarosław Kołakowski miał otrzymać 1,3 mln zł. Umowa była podpisana pomiędzy nim, a śląskim klubem, którym zarządzał wtedy Jędrzej Jędrych (45 l.).

Z obiecanej olbrzymiej kwoty Kołakowski otrzymał pół miliona. O pozostałą część należności menedżer przestał walczyć z Górnikiem, gdzie notorycznie brakuje ostatnio pieniędzy. Scedował natomiast prawa z należnej mu prowizji na... Gorawskiego.

Były reprezentant Polski od ponad dwóch lat nie gra już w wyczynowo piłkę. Walczy jednak z zabrzańskim klubem o 800 tys. zł. „Gora” chciał się polubownie dogadać ze swoim byłym pracodawcą na temat pieniędzy z prowizji ze swojego transferu. Chodziło o znacznie mniejszą kwotę. Klub z Zabrza, który ma w tej chwili spore problemy finansowe, nie zgodził się jednak na takie rozwiązanie, kwestionując zresztą cesję wykonaną przez menedżera Kołakowskiego na piłkarza. W tej sytuacji cała sprawa trafi na wokandę sądową. Będzie się toczyła przed Sądem Okręgowym w Gliwicach. Wiele wskazuje na to, że zażywający teraz radości życia Damian Gorawski po raz kolejny może zagrać na nosie piłkarskim działaczom Górnika.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]