Magiera: Mecze z Legią są zawsze ciężkie

- Pokazaliśmy, że dzięki konsekwentnej grze i w obronie i skutecznym kontrom jesteśmy w stanie z Legią wygrać - mówi Mariusz Magiera, obrońca Górnika Zabrze. 

Długo nie potrafiliście z Legią wygrać, ale w końcu przyszło przełamanie.
Mariusz Magiera: - Mecze z nimi zawsze są ciężkie. Trudno się jednak dziwić, że tak jest. To, że Legia potrafi grać w piłkę widać chociażby w jej meczach pucharowych. Ale pokazaliśmy, że dzięki konsekwentnej grze i w obronie i skutecznym kontrom jesteśmy w stanie z nią wygrać.

Co było dzisiaj siłą Górnika?
- Bardzo bliski pressing. I oczywiście Prejuce Nakoulma. Po raz kolejny okazało się, że to jest bardzo ważny dla nas zawodnik. To jest człowiek napędzający naszą grę ofensywną. Inauguracja wiosny udowodniła, że jest w bardzo dobrej formie i to nas niezmiernie cieszy.

Wygraliście z wyżej notowanym przeciwnikiem, choć w składzie Górnika nie było zimą wielkich zmian. Raczej wymuszone, bo generalnie działacze starali się odchudzić kadrę.
- Jednak my wielkich roszad nie potrzebowaliśmy. Jesienią w wielu spotkaniach graliśmy dobrą piłkę, więc chodziło raczej o uzupełnienia składu. To, że trafił do nas obrońca Oleksandr Szeweluchin było wymuszone przez sytuację z chorobą Adama Dancha. Dzisiaj Szeweluchin był jedynym debiutantem.

Ten gol, którego pan strzelił, był bardzo zaskakujący.
- Bo to nie był strzał, ale dośrodkowanie. Liczyłem, że któryś z kolegów strąci piłkę, ale złapała ona taki pułap, że nikomu się to nie udało. Teraz to cieszę się z tego, że nikt do niej nie doskoczył.

Zaskakujące było również to, że dzisiaj był pan dżokerem, który wszedł z ławki. Ale i też zagrał pan bezbłędnie.
- Wyszła taka sytuacja, że Mariusz Przybylski doznał kontuzji i musiałem go zastąpić. Łatwo nie było, bo to Legia prowadziła grę w tym spotkaniu. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że tak będzie. To nic, że trzy dni temu nasz rywal występował w meczu pucharowym. To nie mogło mieć wpływu na grę tak dobrej drużyny.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]