Aleksander Kwiek zostanie w Górniku?

Zwrot w sprawie Aleksandra Kwieka. Górnik Zabrze rozważa przedłużenie umowy z zawodnikiem do 30 czerwca 2015 roku - pisze "Przegląd Sportowy".
- To nie jest nowy pomysł - twierdzi Edward Socha, menedżer Aleksandra Kwieka. - W grudniu zaczynaliśmy rozmowy z Górnikiem od tematu nowej, dłuższej umowy. Z drugiej strony usłyszeliśmy, że w klubie sytuacja jest trudna i dostaliśmy zielone światło na szukanie nowego pracodawcy - dodaje. 

Zabrzanie znowu jednak skłaniają się do pozostawienia Kwieka. Z dwóch powodów: Lechia Gdańsk zaproponowała za jego transfer 250 tysięcy złotych. Górnik chce niemal dwa razy więcej i nie zamierza spuszczać z tonu. Poza tym z kadry lada dzień ubędzie Adam Marciniak (Cracovia). Odejść ma także Tomasz Zahorski. Sztab szkoleniowy nie chce tymczasem dopuścić do sytuacji, w której z linii pomocy ubyłoby w jednej chwili kilka ważnych ogniw. - Dlatego postanowiliśmy działać dwutorowo. Z jednej strony czekamy na kolejne oferty Lechii, z drugiej negocjujemy przedłużenie kontraktu. Temat nie jest łatwy, bo to wiąże się z podwyżką - mówią w klubie.

Dokładnie chodzi o podniesienie dotychczasowego uposażenia o 30 procent. Obecnie roczna wartość kontraktu Kwieka wynosi 430 tysięcy złotych brutto. Z tego 260 tysięcy złotych stanowi pensja, 150 tysięcy wyjściówki (5 tys. zł za mecz, ale płatne tylko za wygrane bądź zremisowane mecze), a 20 tysięcy premia za rozegranie 20 spotkań w trakcie sezonu. Z nowej umowy miałaby zniknąć premia. Zostałaby jedynie pensja i wyjściówki.

Nieoficjalnie wiadomo, że agent piłkarza zaproponował podniesienie obu składników równo, po 30 procent. Górnik chciałby jednak dać większe wyjściówki i mniejszą podstawę. - O szczegółach mówić nie mogę, ale nasza propozycja nie jest wygórowana. Olek to domator i lokalny patriota. On chciałby się związać z Górnikiem do końca kariery. Właśnie dlatego wymyśliliśmy ten nowy kontrakt. Jeśli w Zabrzu uda nam się osiągnąć porozumienie, to chętnie zostaniemy - komentuje Socha.

Ślązacy dostali już odpowiedź Cracovii w sprawie transferu Marciniaka. Zabrzanie za przedwczesne rozwiązanie umowy z graczem, który 1 lipca roku stanie się zawodnikiem Pasów, chcą 400 tysięcy złotych. Krakowianie oferują na razie 100 tysięcy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online