Forum
 

Jankowski: 1,5 miliona i Pazdan może odejść

Rozmowa z prezesem Górnika Zabrze Arturem Jankowskim.
» Czy to już wyprzedaż i akt desperacji?
Artur Jankowski: - Zmian jest sporo, ale nie przedstawiałbym naszej sytuacji w czarnych kolorach. 

» Tylko, że już odeszło pięciu piłkarzy, a mogą was pożegnać kolejni.
- Adam Banaś ostatnio nie grał w wyjściowej jedenastce. Dostał dobrą propozycję, zarobił też na jego transferze Górnik. Tacy piłkarze jak Gierczak, Gasparik i Pesković praktycznie w ogóle nie grali, czasami nie było ich w meczowej osiemnastce. Tomasz Zahorski jeszcze nie odszedł, choć jest to bardzo prawdopodobne. Kontrakt ma do czerwca, dostał "zielone światło". Nie kryjemy, że ma bardzo wysoki kontrakt, jak na nasze możliwości.

» Gorące tematy pojawiły się kilkadziesiąt godzin temu. Marciniak?
- Adam Marciniak i Michał Pazdan mają kontrakty ważne do czerwca. Było to do przewidzenia, że dostaną propozycje z klubów zamożniejszych od nas, a na uczestniczenie w licytacji nas nie stać. Sytuacją z Marciniakiem jestem niemile zaskoczony. W piątek mieliśmy dograne wszystkie szczegóły nowej umowy, w poniedziałek mieliśmy złożyć podpisy. Może menadżer dostał wyższą prowizję... W każdym razie piłkarz chce grać w Cracovii. Jego prawo. Możemy w drużynie mieć nieco wyższe kontrakty od średniej, ale w wypadku naszych liderów. Więcej Marciniakowi nie mogliśmy zaproponować. Cenię go za serce, jakie oddaje w meczu, ale nic za wszelką cenę. Teraz czekamy na odpowiedź Cracovii. Jeżeli zapłaci kwotę, którą za piłkarza chcemy, wówczas odejdzie od nas zimą.

» Michał Pazdan?
- Sytuacja trochę podobna. Nieoficjalnie wiem, że podpisał już umowę z innym klubem. Czyli od czerwca na pewno nie będzie u nas grał.

» I może odejść zimą. Wasza defensywa może przestać istnieć.
- Menedżer Pazdana dostał od nas konkretną propozycję. Piłkarz może odejść zimą, jeżeli jego nowy klub zapłaci nam 1,5 miliona złotych. Skoro tak bardzo go chcą, to cena jest wysoka. Jeżeli oferta nie zostanie przyjęta, to oczekuję, że Michał Pazdan, jak profesjonalista wypełni kontrakt do końca, czyli będzie grał w Zabrzu do czerwca.

» Zostaje Aleksander Kwiek. Tracicie jednego z liderów drużyny.
- Zawodnik ma wpisaną kwotę odstępnego. Jeżeli ktoś ją zapłaci, to może odejść. Lechia na razie chce zapłacić mniej, a za mniej go nie puścimy. Kwiek ma z Górnikiem kontrakt ważny jeszcze 1,5 roku.

» Jest ktoś, kto jeszcze chce grać w Zabrzu?
- Bardzo dużo piłkarzy. Każdy z tych przypadków starałem się wyjaśnić. Poza tym Pazdan jeszcze nie odszedł. Kwiek też. Myślę, że sportowo nie będziemy wiosną słabsi. Już mamy dwóch doświadczonych środkowych obrońców. Michał Zieliński ma wzmocnić atak, za Marciniaka sprowadziliśmy Cholerzyńskiego z Katowic. Szkoda, że tak długo nie wyjaśniała się przyszłość Kwieka, bo od miesiąca były sygnały, że znajdzie się klub, który go zechce. I jego następca już mógł z nami trenować. W tym wypadku na pewno sprowadzimy środkowego pomocnika. Jestem przekonany, że nie słabszego.

» Mateusz Słodowy?
- Mamy trzech prawych obrońców i pomocników. Thomika, Olkowskiego i Bembna. Może do tematu wrócimy w czerwcu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online