Zimowa wyprzedaż

Kolejni piłkarze są bliscy odejścia z Roosevelta. Po Adamie Marciniaku Zabrze mogą pożegnać Aleksander Kwiek i Michał Pazdan. Ten ostatni podpisał ponoć kontrakt z Jagiellonią Białystok.
Górnik dziś wyleciał na zgrupowanie do Turcji. Lista piłkarzy, którzy w Berlinie wsiądą do samolotu była wczoraj układana jeszcze w godzinach wieczornych. Wszystko z powodu licznych zmian w kadrze drużyny, którą mogą opuścić kolejni piłkarze. 
Najpierw odeszli z Zabrza Piotr Gierczak, Daniel Gołębiewski, Michal Gasparik i Boris Pesković. W sobotę okazało się, że kontrakt z Cracovią podpisał już Adam Marciniak, któremu umowa w Zabrzu kończyła się w czerwcu. Na tym nie koniec. Jest wielce prawdopodobne, że wiosną w Górniku nie będą też grać Tomasz Zahorski - co niespodzianką nie jest - oraz Aleksander Kwiek? Mało? Być może na tej coraz dłuższej liście znajdzie się też Michał Pazdan.
Marciniak może odejść do Cracovii jeszcze tej zimy. Pod warunkiem, że "Pasy" zapłacą za piłkarza określoną przez Górnik kwotę. Ponoć chodzi o kilkaset tysięcy złotych. Bardziej skomplikowana jest sytuacja Michała Pazdana. To drugi obok Marciniaka piłkarz, któremu w czerwcu kończy się na Roosevelta kontrakt. Ma więc prawo już teraz podpisać umowę z innym klubem. I ponoć podpisał. Pazdan związał się z Jagiellonią Białystok, gdzie trenerem będzie wiosną Tomasz Hajto. Kilka lat temu młody Pazdan u jego boku grał w Górniku. Czy odejdzie jeszcze zimą? W tym wypadku zabrzanie też chcieliby dostać pieniądze. I to niemałe, bo 1,5 miliona złotych, o czym mówi prezes Górnika, Artur Jankowski.
Odejście Kwieka do Lechii Gdańsk też jest praktycznie przesądzone. Pomocnik zabrzan swego czasu skierował do komisji ligi pismo o zaległościach, jakie ma wobec niego Górnik. Pismo zostało wycofane, ale Kwiekowi wpisano w kontrakt sumę odstępnego wynoszącą 100 tysięcy euro. Jeżeli Lechia taką kwotę zapłaci, wtedy były piłkarz Odry i Korony będzie mógł zmienić klub.
Sytuacja jeszcze wczoraj była bardzo dynamiczna, ale wszystko zmierzało w stronę rozstania Kwieka z Górnikiem.
Co w zamian? Do Turcji na pewno poleci Norbert Witkowski, który pojawił się wczoraj na pierwszym treningu zabrzan. 30-letni bramkarz to postać w lidze doskonale znana. Grał między innymi w Stomilu Olsztyn i Arce Gdynia. Jego ostatnim klubem był Iraklis Saloniki. Górnik w ekspresowym tempie podpisał z nim półroczną umowę, co było o tyle łatwe, że Witkowski jest "wolnym" piłkarzem. Z kolei na drugim treningu był już Kamil Cholerzyński, którego trener Adam Nawałka doskonale zna z okresu pracy w GKS Katowice. 23-letni piłkarz może grać jako defensywny pomocnik lub obrońca.
Leci do Turcji Adam Danch. Zgodę na jego treningi z zespołem wydał klubowy lekarz, Zbigniew Kwiatkowski. Nie ma jednak mowy, by kapitan zabrzan od razu "wszedł" w mocny trening. Będzie jednak mógł w Turcji w dobrych warunkach przygotowywać się do rundy wiosennej. Już bezpośrednio na zgrupowanie dolecą Prejuce Nakoulma oraz ukraiński stoper, Oleksandr Szeweluchin.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online