Górnik nie chce sprzedać Kwieka

Aleksander Kwiek ma oferty z 2. Bundesligi i Austrii, ale Górnik Zabrze nie chce go stracić.
Po sprzedaży Kwieka zabrzanie zostaliby z jednym rozgrywającym - Krzysztofem Mączyńskim. Jeszcze w grudniu działacze Górnika nie byli specjalnie załamani perspektywą rozstania z piłkarzem, który w piątek świętował swoje 29. urodziny. Wówczas sądzili, że na Roosevelta trafi Bośniak Zajko Zeba. Jednak FK Zeljeznicar Sarajevo zażyczył sobie za pomocnika blisko 150 tysięcy euro. Ślązacy uznali, że podyktowana suma jest za wysoka. Zwłaszcza że w lipcu Zeba będzie wolnym graczem.
Zmiana sytuacji powoduje, iż najlepszym rozwiązaniem byłoby zatrzymanie Kwieka. To może być jednak trudne. Wychowanek Rymera Niedobczyce dobrze czuje się w Górniku, ale chciałby wreszcie regularnie i w miarę dobrze zarabiać. Jednak - jak wiadomo - z tym jest w Zabrzu kłopot. Niedawno zawodnik skarżył się do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A., że pracodawca mu nie płaci. Menedżer Edward Socha już od ponad miesiąca intensywnie szuka dla Kwieka nowego klubu. Na początku mówił o ofertach ze Szkocji, Czech, Kazachstanu oraz Izraela. Teraz jednak milczy. - Są nowe propozycje, ale nagłośnienie sprawy mogłoby zaszkodzić - wyjaśnia Socha. - Na rozwiązanie długo czekać nie będziemy. Wszystko się wyjaśni w ciągu tygodnia - dodaje.
Gdyby Kwiek rzeczywiście zmienił barwy, Górnikowi pozostaje spróbować raz jeszcze powalczyć o Bośniaka Zeba. Tym bardziej że będą pieniądze (naszym zdaniem chodzi o 100 tysięcy euro) uzyskane ze sprzedaży Kwieka. Druga opcja to postawienie na testowanego właśnie Niemca Edgara Bernhardta z Vassana Palloseura. W sparingu z Miedzią Legnica (1:3) wystąpił jako rozgrywający. Później jego miejsce zajął Kwiek. Trudno ocenić, który z nich wypadł lepiej, bowiem boisko było w fatalnym stanie.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]