Korona Kielce chce Adama Banasia

Korona Kielce chce sprowadzić Adama Banasia, a Górnik Zabrze nie zamierza blokować transferu swojego obrońcy.
Adam Banaś kontrakt ma ważny do 31 grudnia 2013 roku, jednak zabrzański klub nie chce go na siłę trzymać do końca umowy. Wszystko dlatego, że kapitan tej jesieni stracił miejsce w składzie. Dla niego samego ta sytuacja musiała być szokiem. Już jakiś czas temu powiedział, iż w Górniku to już chyba nie wróci do ekstraklasowej formy. Na Roosevelta zarzucano mu, iż próbuje bazować wyłącznie na motoryce i dynamice zupełnie zapominając o doświadczeniu. - Popełniał błędy w kryciu, źle się ustawiał - wyliczał swego czasu mankamenty w grze Banasia Andrzej Iwan, były zawodnik zabrzańskiej drużyny.
Obecnie Banaś rozmawia z prezesem Arturem Jankowskim o sposobie rozstania. Nie wiadomo, ile i czy w ogóle Korona musiałaby za niego płacić. Klub zalega piłkarzowi z płatnościami, więc może być i tak, że zostanie on wolnym zawodnikiem w zamian za zrzeczenie się zaległości.
Przypomnijmy, że dwa lata temu Górnik mógł sprzedać Banasia Lechowi Poznań za około 1,7 miliona złotych. Dzisiaj wartość gracza jest zdecydowanie niższa. W Zabrzu już nikt nie mówi, że jest on w zespole niezbędny. Przeważają raczej komentarze, że ambitnemu piłkarzowi potrzebna jest zmiana klimatu. A śląski klub już szuka nowego środkowego obrońcy, bowiem po odejściu Banasia zostaną Michał Pazdan, Adam Danch i Kamil Szymura. Tyle tylko że Danch się leczy i na początku rundy wiosennej nie będzie w pełni sił. Natomiast Szymura ciągle nie jest graczem na miarę ekstraklasy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online