Pazdan: Nie leży nam ten Widzew

- Bardzo żałuję pierwszej połowy, bo nie zagraliśmy tego, co sobie zakładaliśmy - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Michał Pazdan, obrońca Górnika Zabrze, po meczu z Widzewem Łódź (0:2). 

Biliście głową w mur. Zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy mieliście przewagę.
Michał Pazdan: - Z przebiegu drugiej połowy należała się nam chociaż jedna bramka. Nie mieliśmy za dużo klarownych sytuacji, ale zepchnęliśmy Widzew do defensywy. Graliśmy piłką, mieliśmy dużo stałych fragmentów, było dużo wrzutek. Niestety, nic nie wpadło.

Nie zabrakło wam pomysłu na sforsowanie łódzkiej obrony?
- Całkiem inaczej by to wyglądało, gdyby na początku drugiej połowy padła dla nas bramka. Postawilibyśmy wszystko na jedną kartę. Wiadomo, że Widzew na swojej połowie jest bardzo dobrze zorganizowany. Bardzo żałuję pierwszej połowy, bo nie zagraliśmy tego, co sobie zakładaliśmy. Było zbyt dużo strat, nadziewaliśmy się na kontry. Pierwsza bramka to przypadek.

Tego przypadku nie byłoby, gdyby nie dał się pan dogonić. Był pan trzy kroki przed Oziębałą, kiedy startowaliście do piłki.
- Zaszwankowała komunikacja z bramkarzem. Kątem oka widziałem, że wychodzi z bramki. Myślałem, że zasłonię zawodnika, bramkarz wyjdzie i wybije piłkę. Stanąłem, wytrąciłem się z biegu. Gdybym biegł od samego początku na gaz, wybiłbym piłkę do boku.

Przy drugiej bramce też pan do Oziębały nie zdążył.
- Byłem 5 metrów od niego, nie miałem szans zdążyć. Mogłem go tylko zepchnąć do boku w ostatniej fazie, ale wyszedł mu świetny strzał. Tej prostopadłej piłki i tej bramki nie byłoby, gdybyśmy nie poszli na hurra, tylko cofnęli się i lepiej ustawili.

Nie ma pan do siebie pretensji o drugą bramkę?
- Moja wina na pewno jest, nie mówię, że nie mam do siebie pretensji. Szkoda, bo już trzeci raz w ostatnich latach jedziemy na Widzew i trzeci raz przegrywamy. Nie leży nam ten zespół na wyjeździe. Ja też miałem sytuację i nie wiem, jak jej nie wykorzystałem.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online