Grecy zachwyceni Nakoulmą

Wysłannicy AEK Ateny oglądali występ Prejuce'a Nakoulmy w wyjazdowym meczu z Wisłą (1:0). Byli zachwyceni. Za transfer milion złotych mogą zarobić górnicy, ale ci... z Bogdanki Łęczna.
W Krakowie Prejuce pokazał, że jest dobry nie tylko na tle przeciętnych obrońców, ale błyszczy też wówczas, gdy przychodzi walczyć z najlepiej opłacanymi i najbardziej cenionymi defensorami w naszej lidze - mówi Piotr Rzepka, trener Bogdanki Łęczna, gdzie jeszcze w sierpniu występował Nakoluma. 
Na transferze najbardziej zależy właśnie działaczom I-ligowca. W końcu wypożyczyli oni napastnika z Burkina Faso za darmo, byle tylko skutecznie i szybko go wypromować.
- Kiedy rozmawialiśmy latem z francuskim AC Ajaccio, ich ludzie otwarcie spytali: „skoro Prejuce jest taki dobry, to dlaczego nie gra w ekstraklasie?". Trzeba to było prędko zmienić, a Górnik był konkretnie zainteresowany - mówi nieoficjalnie jedna z osób związanych z Bogdanką.
Z informacji "PS" wynika, że nic nie zmieniło się w kwestii ceny. Zawodnik nadal jest do wzięcia za 250 tysięcy euro. I jeśli ktoś wyłoży takie pieniądze, wiosną Nakoulma w Górniku grał nie będzie. Pozostaje pytanie, czy ten gracz jest gotowy na występy w takim klubie jak AEK? - Pewnie, że tak - ocenia Rzepka.
- W jego przypadku odpada problem bariery językowej, bo zna angielski, francuski i polski. Poza tym, te trzy miesiące spędzone w Górniku wiele mu dały. Pokazał, że potrafi wygrywać pojedynki, że jest szybki i robi różnicę.
W Zabrzu sceptycznie podchodzą jednak do tematu rozstania z Nakoulmą. Mówią wprost, że okres promocji powinien potrwać dłużej. - Trener Adam Nawałka dał mu sto procent zaufania, co dodało piłkarzowi pewności. Właśnie dlatego eksplodował - tłumaczy jedna z osób ze sztabu szkoleniowego. - Nie wiadomo, co będzie, jak gdzie indziej tego zaufania zabraknie.
Ślązacy mogą ubiec konkurencję korzystając z prawa pierwokupu, jeśli sami zdecydują się na wyłożenie miliona złotych na wykupienie zawodniczej karty Prejuce'a. Ale obecny stan klubowych finansów Górnika na to nie pozwala. Zimą może dojść jednak do przetasowań, które dadzą pewne oszczędności. W każdym razie zabrzanie muszą się śpieszyć, bo liczba klubów zainteresowanych Nakoulmą rośnie. Do FC Ajaccio i 1. FC Union Berlin dołączył właśnie AEK.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]