Bohater Górnika: Mamy patent na Wisłę!

Michał Jonczyk kilka lat temu grał w Wiśle Kraków w Młodej Ekstraklasie. W niedzielę jego gol dał Górnikowi zwycięstwo nad Wisłą. 

Można już powiedzieć, że macie patent na Wisłę?
Michał Jonczyk: No tak, wygraliśmy z nią po raz kolejny. Najlepiej by było, jakbyśmy z nią grali co tydzień. Z przebiegu spotkania nie byliśmy zespołem gorszym, a wynik jest korzystny. Było jednak trochę nerwowo. Szkoda tych niewykorzystanych sytuacji Prejuce Nakoulmy i jednej Pawła Olkowskiego. Prowadzić mogliśmy wcześniej.

To mogło się na was zemścić, bo w drugiej połowie lepiej wyglądała Wisła.
- Ale na boisku pojawiłem się ja i te jedenaście miesięcy, które straciłem na leczenie kontuzji, odpłaciły się w jednej minucie. Życie pokazało, że jest sprawiedliwe. Miałem Wiśle trochę do udowodnienia, bo byłem w niej w wieku 16 lat i skreślono mnie po pół roku.

Czyli miał pan rachunki do wyrównania.
- Poszło wtedy o długość kontraktu. Wisła chciała podpisać umowę na cztery, pięć lat, ale z menedżerem nie zgodziliśmy się na to. Zostałem automatycznie przesunięty z zespołu Młodej Ekstraklasy do juniorów, więc teraz, przyjeżdżając na Reymonta z Górnikiem, miałem chęć wzięcia rewanżu.

Był ostry kąt przy strzale, a jednak pokonał pan starszego o 15 lat Sergeia Pareikę.
- Różnicy wieku nie biorę pod uwagę. Moje trafienie jest wynikiem pracy na treningach. Dużo z trenerem Nawałką poświęcamy czasu "wkładkom", czyli strzałom z ostrego kąta. Opłaciło się. Podbeskidziu w sparingu strzeliłem gola prawą nogą, na Wiśle też, więc z tą moja prawą nogą jest coraz lepiej.

Najfajniejszy moment w karierze?
- Jeden z najfajniejszych. Pierwszego gola w lidze strzeliłem Polonii Bytom, ale wtedy był remis. Teraz zdobyłem zwycięską bramkę przy Reymonta. Liczę na koguta czy indyka od naszego kibica, pana Stasia.

Co dalej z Górnikiem?
- Mamy 17 punktów. Poniedziałek jest wolny, ale od wtorku przygotowujemy się do meczu z Zagłębiem. Z nimi też zagramy o trzy punkty.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]