Trener Podbeskidzia: Mecz o sześć punktów

- Jeśli jutro uda nam się wygrać, to powiem, że zwyciężyliśmy zespół, który ma wspaniałego trenera - Adama Nawałkę komplementuje Robert Kasperczyk, trener Podbeskidzia Bielsko-Biała. 

- Na co, pańskim zdaniem, należy zwrócić szczególną uwagę przed jutrzejszym meczem z Górnikiem?

Robert Kasperczyk: - W ostatnim spotkaniu z Jagiellonią Górnik pokazał się z dobrej strony. To znak, że zespół ten wychodzi z dołka. Początek ligi spowodował, że pewne cele strategiczne zabrzan uległy zmianie i są zbliżone do naszych. Obie strony czeka więc "mecz o sześć punktów". Wygrać go należy przede wszystkim w głowach. Zwycięży zespół bardziej skoncentrowany, bo niewykluczone, że o końcowym triumfie zadecyduje jedna bramka. W każdym razie wartość sportowa obu zespołów jest podobna.

- Ostatnio furorę w barwach Górnika robi Prejuce Nakoulma. Co zrobicie, aby go zneutralizować?

Robert Kasperczyk: - Znam tego piłkarza z czasów, kiedy prowadziłem Górnika Wieliczka, a on grał w Hetmanie Zamość. Później, gdy byłem trenerem KSZO, on grał w Górniku Łęczna. Jakoś specjalnie się wówczas "pod niego" nie ustawialiśmy, niczym wielkim nie błysnął. Teraz jednak jestem pod ogromnym wrażeniem jego gry. Zdecydowanie wybija się w zespole Górnika. Cały czas bierze udział w akcjach. To taki typowy "latawiec". Musimy zneutralizować jego atuty. Oczywiście musi być kryty, podwajany, ale nikt nie będzie za nim ciągle biegał. Należy za to odciąć go od podań. Kiedy nie będzie dostawać piłek, nie będzie groźny.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]