Stanisław Oślizło odwiedził groby byłych piłkarzy trenerów i działaczy Górnika

W niedzielę i poniedziałek Stanisław Oślizło, jedna z legend zabrzańskiego klubu odwiedzał groby byłych piłkarzy trenerów i działaczy Górnika. Tradycyjny znicz oraz proporczyk wkomponowany w kwiaty pojawiły się m.in. na grobach napastnika Jerzego Musiałka (1942-80), pomocnika Alfreda Olka (1940-2007), skrzydłowego Huberta Skowronka (1941-79) czy byłego prezesa Andrzeja Daszka. 
We wtorek w Dniu wszystkich Świętych rzecznik klubu z Roosevelta zapali kilka zniczy w swoich rodzinnych stronach - na grobach Olka i Edwarda Jankowskiego. Tradycję odwiedzania grobów byłych piłkarzy i działaczy zapoczątkował przed laty Jan "Bolek" Niesyto, legendarny rzecznik Górnika, który zmarł w 2002 roku. Grób Niesyty Stanisław Oślizło oczywiście również odwiedził.
"Bolek" był to człowiek, którego trzeba znać obowiązkowo. Dla Górnika zrobił więcej niż nie jeden piłkarz lub działacz. Jedna z najpiękniejszych anegdot "Bolka" mówi o tym, jak wchodząc po raz pierwszy na obiekty górniczego klubu zdjął buty i w białych skarpetkach wkroczył w lokale... Zapytany dlaczego tak postąpił - odpowiedział prosto: - "Wchodząc do świątyni polskiego sportu trzeba okazać szacunek!". Te piękne słowa niech towarzyszą tym, którzy do historii zabrzańskiego klubu pragną wejść w zabłoconych buciorach. Można, ale na krótko!

źródło: Gazeta Wyborcza / własneRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]