Besta znów zagra w Górniku?

Niewykluczone, że zimą do zabrzańskiego klubu wróci były napastnik czeskiej młodzieżówki, Ales Besta. Pochodzący z Ostrawy napastnik z powodzeniem występował już w Górniku. Było to w sezonie 2009/10, a więc kiedy zabrzanie występowali na pierwszoligowych boiskach. Besta miał prawdziwe wejście smoka w śląskim klubie, bo w swoim pierwszym meczu przeciwko GKS Katowice był najlepszym zawodnikiem na boisku i zdobył jednego z dwóch goli. Ostatecznie jego bilans w klubie z Zabrza, to zaledwie trzynaście występów i trzy bramki. Kłopoty Besty rozpoczęły się jesienią, kiedy w meczu z ŁKS doznał poważnej kontuzji. Wtedy trenerem był jeszcze Ryszard Komornicki. Besta leczył się kilka miesięcy i już nigdy nie odzyskał miejsca w jedenastce Górnika, prowadzonej już przez Adama Nawałkę. Wrócił więc w rodzinne strony. Piłkarz rozwiązał ostatnio swój kontrakt ze Slavią Praga i jest do wzięcia za darmo.
28-letni Besta był już nawet na ostatnim meczu jedenastki z Zabrza z Ruchem Chorzów. Obserwował spotkanie z trybun. O tym, gdzie będzie występował, zdecydują najbliższe tygodnie. Być może będzie to ponownie Górnik.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]