Sikorski wróci do Górnika?

Daniel Sikorski ma wrócić do Górnika Zabrze, a Daniel Gołębiewski do Polonii Warszawa.
Polonia będzie mogła ściągnąć z Górnika Gołębiewskiego już zimą. 24-letni napastnik w umowie o rocznym wypożyczeniu (do czerwca 2012) miał klauzulę, że musi jesienią zagrać w 66 proc. spotkań Górnika w Ekstraklasie. Wystąpił w 4 meczach (23 proc.) i jeżeli nawet wystąpi we wszystkich pozostałych w tej rundzie, to wymaganej liczby procentów nie osiągnie. 

Z tego powodu Górnik zapłaci Polonii karę. Wszystko wskazuje, że suma, jaką musi zapłacić klub z Zabrza, jest dość pokaźna. W Górniku wymyślili, żeby do kary za „procenty" Gołębiewskiego dopłacić kilkaset złotych, które pomogłyby w wypożyczeniu z Polonii byłego napastnika śląskiego klubu Daniela Sikorskiego.

– Trudno w tej chwili stwierdzić, czy takie rozwiązanie jest możliwe – mówi Andrzej Orzeszek, dyrektor sportowy Górnika. – Ale gdyby była taka możliwość, bylibyśmy nią zainteresowani. Sikorski u nas spisywał się rewelacyjnie. Nie mielibyśmy nic przeciwko, żeby zimą do nas wrócił – dodaje Orzeszek.

W Polonii takiego scenariusza jak na razie nie przewidują. – Sytuacja jest taka, że Gołębiewski jest wypożyczony do Górnika, a Sikorski jest naszym zawodnikiem. Czy to się zmieni podczas zimowego okna transferowego? Wątpię – twierdzi odpowiedzialny za politykę transferową Polonii Kazimierz Jagiełło.

Sikorski na Konwiktorską trafił w pakiecie z Robertem Jeżem. Za obydwu zawodników Polonia zapłaciła Górnikowi blisko 3 mln zł. Obaj nie zachwycają. Sikorski to napastnik i niewykorzystane sytuacje wypomina mu prezes Janusz Wojciechowski. - Jestem w ciągłym kontakcie z Danielem i wiem, że w Polonii jest mu ciężko. Nie radzi sobie zwłaszcza z presją, którą wytwarza prezes Wojciechowski - powiedział anonimowo jeden z zawodników Górnika.

Nieoficjalnie mówi się, że Gołębiewskiemu powrót do Polonii też jest na rękę, bo nie mógł on przyzwyczaić się do życia na Śląsku.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]