Michał Pazdan łata w Górniku dziury

Michał Pazdan największym specjalistą od łatania dziur w składzie Górnika. Adam Banaś ma kłopot z więzadłem w kolanie i to właśnie jego zastąpi w sobotę Pazdan.
Poza Banasiem problemy zdrowotne miał Aleksander Kwiek, który po pucharowym meczu z Dolcanem Ząbki (1:0) miał mocno stłuczone kolano. W czwartek lekarze Górnika poinformowali, że jednego z tych graczy na pewno zabraknie w spotkaniu z Cracovią. W sztabie szkoleniowym nikogo jednak ta informacja nie zmartwiła. – Przecież jest Michał Pazdan – powiedzieli trenerzy.
Uczestnik EURO 2008 nie ma pewnego miejsca w składzie, ale gdy tylko jakiś zawodnik ma kłopoty, właśnie Pazdan stanowi mocną alternatywę. Gdyby wypadł Kwiek, Pazdan zostałby ustawiony na pozycji defensywnego pomocnika, a na dziesiątkę byłby przesunięty Krzysztof Mączyński. Skoro jednak wypada Banaś, to były reprezentant Polski zajmuje miejsce na środku obrony. Dla trenera Adama Nawałki Michał to prawdziwy skarb.
– Ja się tylko zastanawiam, czy sam zawodnik jest z tego zadowolony – mówi Radosław Gilewicz, były reprezentant Polski. – Posiadanie specjalisty od łatania dziur to komfort dla trenera i klubu, ale nie znam piłkarza, który czułby się w takiej sytuacji komfortowo. Pazdan jest rzucany z jednej pozycji na drugą i oczywiście robi, co mu każą, ale to chyba przeszkadza mu w przeskoczeniu pewnej bariery. Moim zdaniem uniwersalizm go zastopował.
Pazdan chyba faktycznie nie czuje się dobrze w garniturze, który mu w Górniku włożono. Gdyby było inaczej, to w sierpniu nie podjąłby desperackiej próby ucieczki z Roosevelta.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]