Nawałka ma problem w obronie

Największe problemy trenera Adama Nawałki? Zestawienie defensywy i brak koncentracji jego piłkarzy przed meczem z Cracovią.
Podstawowe pytanie brzmi: czy zagra kapitan Adam Banaś. Lider defensywy Górnika w poprzedniej kolejce naderwał więzadło poboczne kolana. Do środy praktycznie nie robił nic. Nie mógł wykonywać gwałtownych ruchów w bok, by nie pogorszyć swojego stanu zdrowia. W czwartek Banaś wrócił jednak do zajęć. Czy Nawałka zaryzykuje i wystawi go do gry? - Jestem pełen optymizmu. Myślę, że dojdzie do siebie i zagra - mówi.
Nawałka jest jednak przygotowany na absencję Banasia. W ostatnim meczu Pucharu Polski z Dolcanem Ząbki wystawił na środku obrony Michała Pazdana. - Nie muszę go testować, bo znam jego wartość - wyjaśnia opiekun zabrzan. W każdym razie Pazdan jest gotowy, bo razem z Adamem Danchem stworzyć parę stoperów, która zatrzyma Cracovię.
Defensywa zabrzańska jest w ostatnim czasie wystawiana na ciężką próbę. W poprzednim sezonie ta formacja grała przeważnie w składzie: Adam Stachowiak w bramce oraz Michał Bemben, Adam Banaś, Mariusz Jop, Mariusz Magiera. Teraz między słupkami stoi 20-latek Łukasz Skorupski, a dalej grają Paweł Olkowski, Danch, Banaś i Adam Marciniak. Z Jopem rozwiązano kontrakt, a Magiera od miesiąca leczy kontuzję i na boisko szybko nie wróci, Nawałka szuka więc konkurenta dla Marciniaka. We wspomnianym spotkaniu PP sprawdził na lewej obronie młodego Kamila Szymurę. Próba wypadła obiecująco. Dlatego zdaniem sztabu szkoleniowego Górnika nie ma co narzekać i mówić o lukach w defensywie. - Tym bardziej, że w Ząbkach i Boris Pesković pokazał, że jest w formie i będzie naciskał Łukasza Skorupskiego - zauważa Nawałka.
Realnym problemem na pewno jest poprawa detali, które przełożą się na lepsze wyniki. W ostatnim meczu z ŁKS Ślązacy byli przy piłce 70 proc. czasu gry, a jednak zremisowali (1:1).Wcześniej, z Lechią, dominowali przez godzinę, ale nie zdobyli ani jednego punktu (1:2).

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]