Bartosz Kopacz dowodzi grą Ruchu Radzionków

Wypożyczony z Górnika Zabrze do Ruchu Radzionków Bartosz Kopacz w niedzielę "przykrył czapką" takiego boiskowego wyjadacza jak Piotr Reiss.
Środowe 1:5 w Szczecinie mocno popsuło wizerunek bramkowych strat Ruchu z całego sezonu. Osiem goli po stronie „minusów" wyglądało nieźle, trzynaście - to już inna bajka. I tak jednak nie zaciera to całego obrazu dotychczasowych występów „cidrowej" młodzieży, która - nie tylko w defensywie - nieźle punktuje. A człowiekiem „niezastąpionym" jawi się na razie Bartosz Kopacz, który wszystkie dziewięć pełnych spotkań ligowych w tym sezonie (630 minut), i do tego jeszcze 120 minut w Pucharze Polski. I strzela gole - strasznie ważne dla żółto-czarnych: pierwszego w Łęcznej (2:0 dla Ruchu) i pierwszego w niedzielę w meczu z Wartą (też 2:0).

- W Radzionkowie gra pan na zasadzie wypożyczenia z Górnika Zabrze. Pierwsza taka propozycja rozważana była już pół roku temu. Czemu wtedy nie wyszło?
- Ruch miał kilku solidnych kandydatów do roli stopera, więc mogłem spodziewać się, że z graniem będę mieć kłopoty. A Górnik gwarantował mi możliwość treningów z kadrą ekstraklasową.

- I grę tylko w Młodej Ekstraklasie...
- No cóż... Uciążliwe było to, że nie mogę grać z seniorami: zrobić ten krok do przodu, na który pracowałem. Cztery razy byłem nawet w meczowej „osiemnastce", ale debiutu się nie doczekałem. Więc kiedy latem temat przeprowadzki do Ruchu wrócił, bardzo się ucieszyłem.

- Można się w niej też czegoś nauczyć?
- No pewnie. W MESIE nie zagrałbym przeciwko Piotrowi Reissowi, który ma ponad 300 ekstraklasowych występów.

- I którego „przykrył pan czapką"...
- Nie ja sam. Ale to akurat podstawowa rzecz, jaką wpaja nam trener Skowronek: ten facet z takim dorobkiem też jest tylko człowiekiem i samymi statystykami z kariery gola nie strzeli i meczu nie wygra.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online