Forum
 

Przegląd Sportowy: Górnik może stracić na transferze Idana Shriky'ego

Nawet 800 tysięcy złotych może stracić Górnik Zabrze na transferze Izraelczyka Idana Shriky'ego. Jeśli tak się stanie, to pozyskanie napastnika Ashdod S.C. okaże się największą pomyłką od czasów zatrudnienia Brazylijczyka Leo Markovskiego i Peruwiańczyka Willy Rivasa.
Ci dwaj pojawili się w kadrze zabrzan na sezon 2008/09. Klub zapłacił 50 tysięcy euro menedżerowi tytułem prowizji. Leo dostał miesięczną pensję na poziomie 15 tys. euro, natomiast Rivas otrzymał 4 tys. euro mniej. Po jednej rundzie obaj zostali wyrzuceni z Górnika. Pożegnano ich, płacąc im wysokie 3-miesięczne odprawy.
W przypadku Shriky'ego mówi się, że klub w okresie roku straci 800 tys. zł. W tej kwocie zawiera się prowizja menedżerska, kwota za podpis i dwanaście miesięcznych pensji. Przenosząc się z Ashdod do Zabrza Idan otrzymał niewielką podwyżkę. Z informacji "PS" wynika, że chodzi o 4 tys. euro. Teraz piłkarz przebywa na rocznym wypożyczeniu w swoim poprzednim klubie. Tam dostaje tyle, ile miał przed odejściem, czyli 10 tys. euro, a Ślązacy pokrywają nadwyżkę.
Przy Roosevelta tłumaczą, że w tej chwili trudno oszacować koszty operacji związanej z zatrudnieniem Shriky'ego. Na papierze rzeczywiście wychodzi strata, ale za kilka miesięcy może się okazać, iż Górnik na 30-latku zarobi. Na razie zabrzanie zapłacili jedynie niewielką sumę za podpis i dwie pensje. Prowizja dla menedżera została zawieszona do końca roku. Kwestia rozliczenia z Ashdod też jest ciągle negocjowana.
- Już kiedy Shriky do nas przychodził, mówiłem, że to nie jest zakup ryzykowny - tłumaczy prezes Tomasz Młynarczyk. - Zawodnik ma dużą wartość na rynku w Izraelu (przed rokiem rzekomo był wyceniany na milion euro - przyp. red.), więc w każdej chwili możemy go sprzedać za niezłą cenę. Może coś zyskamy, a raczej na pewno wyjdziemy na zero. W ostatnim czasie staramy się rozsądnie gospodarować środkami. Wierzę, że finał sprawy ze Shriky'im też będzie można pokreślić jako szczęśliwy - kwituje działacz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online