Co dokładnie powstanie podczas I etapu modernizacji stadionu w Zabrzu?

Maksymalnie za dwa tygodnie rozpoczną się prace na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Po zakończeniu I etapu modernizacji stadion będzie mógł pomieścić 24 tysiące widzów. 

Zakres prac podczas I etapu modernizacji stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu:

- Rozbiórka kolidujących z I etapem budynków, budowli i urządzeń.

- Przebudowa istniejących trybun stadionu w zakresie trybun południowej, północnej i wschodniej; narożników północno-wschodniego, północno-zachodniego, południowo-zachodniego i południowo-wschodniego, poprzez ich wyburzenie i wykonanie nowych w układzie dwupoziomowym na około 24000 miejsc siedzących.

- Wykonanie pełnego zadaszenia tych trybun.

- Wykonanie części kubaturowej obiektu stadionu pod wymienionymi wyżej trybunami, zawierającej pomieszczenia magazynowe i techniczne, część przeznaczoną na komercję i ciągi komunikacyjne.

- Wykonanie garażu podziemnego pod placem wejściowym po wschodniej stronie obiektu stadionu.

- Wykonanie garaży podziemnego pod częścią kubaturową w modernizowanej części obiektu.

- Wykonanie niezbędnej infrastruktury technicznej.

- Realizacja planu zagospodarowania przestrzennego: wykonanie placów głównego, wejściowego drużyny przyjezdnej, wejściowego dla widzów w sektorze południowym i przebudowa ulicy Olimpijskiej.

Ponadto na terenie obiektu zainstalowane zostaną ultranowoczesne systemy bezpieczeństwa, wspomagające ochronę fizyczną, w tym systemy telewizji dozorowej, sygnalizacji włamania i napadu oraz kontroli dostępu.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]