Nowy stadion Górnika za 20 miesięcy ma być gotowy

Pierwszy etap modernizacji stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu ma się zakończyć do 24 kwietnia 2013 roku. Umowa z wykonawcą, firmą Polimex-Mostostal SA z Warszawy, została podpisana w środę.
Polimex wygrał przetarg z najniższą, spośród 10 zgłoszonych, ofertą - 192 499 853 zł brutto. Pierwszy etap obejmuje wykonanie dwupoziomowych, zadaszonych trybun na około 24 tysiące miejsc z trzech stron boiska oraz m.in. podziemne garaże. 

- Dajemy gwarancję, że wszystko będzie gotowe w terminie. Zbudowaliśmy stadion Legii Warszawa, kończymy obiekty Wisły Kraków i Piasta Gliwice. Rocznie wykonujemy inwestycje za około 5 miliardów złotych, więc ze stadionem w Zabrzu nie będzie żadnych opóźnień i problemów - powiedział prezes generalnego wykonawcy Konrad Jaskóła.

Wykonawca ma przejąć plac budowy w ciągu dwóch tygodni. Najprawdopodobniej przez cały czas trwania prac będzie możliwe rozgrywanie na stadionie meczów.

- To co wybudowaliście w Warszawie napawa mnie optymizmem. Górnik jest naszą wyjątkową ikoną i jednym z najmocniejszych filarów. Dziś robimy duży krok do przodu. Projekt stadionu jest naprawdę dobry - dodała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Po całkowitej przebudowie widownia będzie miała 32 tysiące miejsc siedzących. Nowy stadion zostanie wybudowany w miejscu istniejącego i ma spełniać wymogi najwyższej, czwartej kategorii standaryzacji UEFA. Ma być nie tylko areną piłkarską, ale też pełnić funkcje kulturalne i rozrywkowe.

Należący do miasta stadion, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze Górnika, został oddany do użytku 2 września 1934 roku.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]