Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Adam Nawałka (trener Górnika): - Przyjechaliśmy z nastawieniem na zdobycie punktów, ale realizacja nakreślonego planu czasem różnie się układa. Muszę pochwalić zawodników za bardzo duże zaangażowanie, determinację; te elementy są najlepsze w naszym wykonaniu i na nich bazujemy. Staraliśmy się grać wysokim pressingiem, zmusić przeciwnika do błędu. W drugiej połowie gra tak się właśnie układała, nie mieliśmy nic do stracenia, zawodnicy bardzo dobrze odcinali przeciwnika od podań, stworzyliśmy kilka sytuacji. Ale to jeszcze za mało, aby rywalizować z Legią, której potencjał i suma umiejętności indywidualnych jest zdecydowanie większa.

Maciej Skorża (trener Legii Warszawa): - Zaczęliśmy mecz dobrze, tak jak planowaliśmy, gra wyglądała dobrze, długo utrzymywaliśmy się przy piłce, zdobyliśmy bramkę i mieliśmy szanse na kolejne. Za bardzo jednak uwierzyliśmy, że spotkanie jest już wygrane, oddaliśmy pole Górnikowi, a m.in. zbyt mała aktywność trójki środkowych pomocników w grze ofensywnej sprawiła, że nie stwarzaliśmy sytuacji. Siłą rywali są stałe fragmenty gry i właśnie po takiej sytuacji wykorzystali swój potencjał i wyrównali. Zrobiło się nerwowo, a dopiero po wprowadzeniu dwóch zawodników odzyskaliśmy wigor i inicjatywę, znów zaczęliśmy zagrażać Górnikowi. Końcówka wyglądała dobrze, także jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne. W sumie zasłużenie zdobyliśmy trzy punkty.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]