Sojusz dwóch wielkich śląskich marek

Dziś (28 lipca) podpisana zostanie umowa pomiędzy zarządami Kompanii Węglowej i Górnika Zabrze co do zasad promocji w rozpoczynającym się sezonie ligowym największej w Europie górniczej firmy na koszulkach piłkarzy i stadionie tego legendarnego klubu. Ten wybór miejsca reklamowej ekspansji nie jest przypadkowy. 

– Przesądziło o nim kilka powodów. Górnik Zabrze to wciąż sportowa marka, niezmiennie identyfikowana z imponującą tradycją, niezapomnianymi meczami na krajowych i europejskich boiskach, z nazwiskami wielu wybitnych piłkarzy. Coraz lepsze wyniki zabrzan rozbudzają nadzieję ich powrotu do czasów największej sportowej świetności klubu. Na pewno wierzą w to kibice, co potwierdza bardzo wysoka frekwencja na meczach Górnika. Wśród tych najbardziej przywiązanych do klubu jest liczna rzesza górników, pracujących w okolicznych kopalniach naszej spółki. Można przypuszczać, że dobrze przyjmą ten przejaw więzi swojej firmy z klubem. Dodatkowym impulsem promocyjnego zaangażowania są też transmisje meczów Górnika w otwartej telewizji. Zarząd naszej firmy doszedł więc do wniosku, że taka postać promocji spółki okaże się opłacalna – wyjaśnia Jan Czypionka z Biura Komunikacji Kompanii Węglowej.

Przed ostatecznym zawarciem umowy Czypionka wzbraniał się jednak przed wyjawieniem jej finansowego wymiaru. – Napisy na koszulkach – mamy już ich wzory – oraz wielkość stadionowych banerów mają konkretną wycenę. Liczymy na korzyści. O ile umowa spełni promocyjne oczekiwania spółki, być może zostanie prolongowana na kolejne sezony – zapowiada.

– Współpraca z Kompanią Węglową to dla Górnika bardzo dobra wiadomość. Wprawdzie umowa nie została jeszcze podpisana, niemniej już teraz można stwierdzić, że nie ma lepszego połączenia biznesowego. Górnik Zabrze i największa firma górnicza w Europie – taki alians znakomicie wróży na przyszłość obu partnerom. Dla nas to przede wszystkim możliwość pozyskania nowych środków finansowych, tak potrzebnych klubowi w trudnym okresie. Zarazem w kopalniach spółki pracuje bardzo duża grupa kibiców Górnika i mamy nadzieję, że poprzez tę współpracę przyciągniemy ich na trybuny jeszcze więcej. Umowa reklamowa z Kompanią to także znak, że Górnik wraca do korzeni, a więc na powrót zaczyna się identyfikować z branżą górniczą – oceniał w poniedziałek Jerzy Mucha, szef grupy medialnej Górnika Zabrze.

źródło: Trybuna GórniczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online