Sport: Jak kobieta z kobietą

Kompania Węglowa zwiąże się z Górnikiem Zabrze. Wczoraj oficjalnie potwierdził tę informację rzecznik największej firmy górniczej w Unii Europejskiej, Zbigniew Madej. - Proszę nie używać słowa sponsor. Niczego nie dajemy Górnikowi za darmo. Bardziej odpowiednie określenie to reklama lub środki przeznaczone na promocję naszej firmy. Poza tym wszystko się zgadza. Jesteśmy o krok od zawarcia porozumienia - mówi Zbigniew Madej.

Nowe logo na Guido
Rozmowy były prowadzone od kilku tygodni, tak by zdążyć do inauguracji nowego sezonu. Choć umowa faktycznie nie została jeszcze podpisana - dlatego Górnik wstrzymuje się z oficjalnym komentarzem do związania z Kompanią Węglową - to gotowe są już nowe koszulki piłkarzy na sezon 2011/2012, na których widnieje logo Kompanii. Zobaczą je także osoby, które od początku przyszłego tygodnia będą mogły kupować karnet na cztery pierwsze mecze nowego sezonu, które Górnik zagra na Roosevelta. Fani pierwszy raz zobaczą stroje z nowym nadrukiem na oficjalnej prezentacji, która jest przewidziana na 29 lipca w zabytkowej kopalni Guido. Wszystko łączy się więc w jedną całość, która oznacza ponowne, bliższe związanie się klubu z górnictwem. Potwierdziła to zresztą w rozmowie ze "Sportem" Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, mówiąc dwa dni temu: - Nazwy naszego partnera nie mogę jeszcze oficjalnie podać, ale poruszamy się wokół węgla...

Facetom się nie udało...
Jak udało się dowiedzieć, to prezydent Zabrza była głównym inicjatorem i konstruktorem związania się z Kompanią Węglową. - Musiały spotkać się dwie odpowiedzialne kobiety, by pomóc finansowo Górnikowi - taką opinię usłyszano wczoraj w zabrzańskim magistracie. Otóż od 6 czerwca br. na czele zarządu kompanii stoi Joanna Strzelec-Łobodzińska, wcześniej pełniąca funkcję wiceministra gospodarki, odpowiedzialnej za górnictwo. Obie panie siadły do stołu i doszły do porozumienia. - Generalnie zmieniamy koncepcję reklamowania i promowania naszej firmy - dodaje Zbigniew Madej. - Jest Górnik, a usłyszą też państwo o innych formach promocji. Klub z Zabrza wydaje się absolutnie naturalnym partnerem kompanii. Nie tylko dlatego, że ma taką, a nie inną nazwę. Kibice Górnika od lat pracują w kopalniach należących do naszej spółki, wielu z nich identyfikuje się z klubem. Górnik ma coraz lepsze wyniki, niebawem rozpocznie się budowa nowego stadionu, zabrzanie mają jedną z najwyższych frekwencji w lidze. Jesteśmy przekonani, że obie strony na tym skorzystają. I oczywiście kibice... Choć cały czas podkreślam, że oficjalnej umowy jeszcze nie ma. Szczegóły będą znane w przyszłym tygodniu - kończy rzecznik kompanii.

Na czterech filarach
Ponoć na konto zabrzan w zamian za miejsce na koszulkach, materiałach promocyjnych i stadionie ma trafić około 3 milionów złotych na sezon, bo takimi środkami firma górnicza dysponuje na reklamę. Umowa ma być podpisana na najbliższe rozgrywki. Kompania Węglowa to dziś piętnaście kopalń, między innymi w Sośnicy, Makoszowach, Halembie, Bielszowicach, Knurowie czy Szczygłowicach, czyli położonych stosunkowo blisko Zabrza lub w samym mieście. Zatrudnionych w niej jest około 60 tysięcy osób. Wczoraj decyzję o związaniu się z Górnikiem przyjął zarząd, teraz ostatnie zdanie będzie należało do rady nadzorczej. Tym samym Górnik będzie miał cztery filary finansowania. Są to gmina, Allianz, Budus, czyli trzej najpoważniejsi udziałowcy spółki oraz właśnie Kompania Węglowa, która do spółki nie wejdzie. To powinno pozwolić w miarę bezboleśnie zamknąć budżet na najbliższy sezon. Jeszcze kilka miesięcy temu taki scenariusz wydawał się mało prawdopodobny.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]