Nawałka kompletuje skład Górnika

Z dziewięciu piłkarzy pozyskanych przez Górnika Zabrze latem tylko Paweł Olkowski i Daniel Gołębiewski mają pewne miejsce w wyjściowym składzie.
Kreowani na gwiazdy Idan Shriki i Paul Thomik w pierwszych spotkaniach najbliższego sezonu będą raczej pełnili rolę dublerów. Trener Adam Nawałka jest zdania, że obaj piłkarze muszą nadrobić zaległości, a dopiero później będą mogli kierować ofensywą Górnika. 
Na początku sezonu o sile zabrzańskiej ekipy mają stanowić wysunięty na szpicy Daniel Gołębiewski, skrzydłowi Paweł Olkowski i Tomasz Zahorski oraz ustawiony za ich plecami Aleksander Kwiek. To pewna niespodzianka, bo Olkowski był sprowadzany jako konkurent dla Michała Bembena na prawą obronę, a napastnik Zahorski miał rozstać się z klubem za porozumieniem stron. Ostatecznie pozostał, a że już wiosną udowodnił, że potrafi grać na boku pomocy (choćby w spotkaniu z Widzewem 4:0), stąd prawdopodobnie nowy sezon rozpocznie na tej właśnie pozycji.
Natomiast Olkowski na prawej stronie grał będzie, dopóki wysokiej formy nie osiągnie Thomik. Z informacji "PS" wynika, że dziś podstawowa jedenastka Górnika wygląda tak: Skorupski (Pesković) - Bemben, Banaś, Danch, Magiera - Olkowski, Przybylski, Pazdan, Zahorski - Kwiek - Gołębiewski.
W każdej chwili może dojść jednak do przetasowań. Wystarczy wspomnieć, że miesiąc temu Nawałka kręcił głową, kiedy sprowadzano Gołębiewskiego. Napastnik wypożyczony z Polonii Warszawa przekonał jednak szkoleniowca zaangażowaniem i ciężką pracą na treningach.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online