Kompania Węglowa sponsorem Górnika?

Kompania Węglowa, największa firma węglowa w Europie, będzie prawdopodobnie nowym, strategicznym sponsorem Górnika Zabrze. Szczegóły mają być znane w przyszłym tygodniu.
Nazwa nowego sponsora strategicznego klubu ma się pojawić na koszulkach Górnika nieco wyżej niż logo Allianz. Przynajmniej na czas rundy jesiennej. Podobno wszystko jest już dopięte na ostatni guzik i strony - trzymając wszystko w ścisłej tajemnicy - czekają na oficjalnej ogłoszenie nazwy nowego sponsora Górnika.

Powrót do korzeni
Nie będzie to kolejny udziałowiec spółki. Akurat w tym wypadku chodzi - przynajmniej na razie - o sponsoring, czyli nazwa firmy pojawi się na koszulkach piłkarzy, produktach marketingowych oraz na stadionie, na którym Górnik będzie rozgrywał swoje mecze.
Na pewno chodzi o firmę ze Śląska, na pewno z Katowic, i na pewno działającą w branży górniczej. - Jak nikt nam tego nie zepsuje, to będzie naprawdę ciekawie. Trwa wymiana ostatnich dokumentów, w poniedziałek powinniśmy wiedzieć jeszcze więcej - mówi prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. - Co mogę powiedzieć? Poruszamy się wokół węgla, ale w wypadku takiego klubu, jak Górnik, jest to naturalny i najlepszy kierunek działania. Myślę, że koszulki z nowym logo powoli można już przygotowywać - kończy prezydent Zabrza. Z informacji "Sportu" wynika, że może chodzić o Kompanię Węglową, największą firmę górniczą w Europie, która zatrudnia 66 tys. osób. Byłoby to o tyle logiczne, że w jej skład wchodzą między innymi kopalnie Sośnica-Makoszowy czy Knurów-Szczygłowice, które zawsze bardzo silnie były związane z Zabrzem i Górnikiem.

Allianz zejdzie w cień
W każdym razie ma to by spory zastrzyk gotówki dla budżetu Górnika i element strategii spółki, która zakłada coraz mniejszy udział Allianz Polska w finansowaniu klubu. Obecna umowa kończy się z końcem roku. Allianz już wcześniej zgodził się, że jeżeli klub znajdzie nowego sponsora strategicznego, to podzieli się miejscem na koszulce. I można przypuszczać, że od nowego roku - o ile oczywiście Allianz podpisze nową umowę, a zapowiadano, że na pewno tak się stanie - będzie ona zawarta na mniejszą niż obecnie kwotę, w konsekwencji czego nazwa Allianz być może zniknie z koszulek piłkarzy. To dziś oczywiście tylko spekulacje, ale taki scenariusz wydarzeń jest bardzo prawdopodobny. Tomasz Młynarczyk, prezes Górnika, twierdzi, że jeżeli zostaną sfinalizowane umowy z nowym udziałowcem, firmą Budus, oraz sponsorem strategicznym, to Górnik powinien mieć zapewnioną płynność finansową na najbliższe miesiące.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online