Forum
 

Nowak już wrócił

Dwa sparingi zagrali w sobotę piłkarze Górnika Zabrze. Oba wygrali, jednak z powodu kontuzji zgrupowanie skończyło się dla jednego z nich... Mowa o Gabrielu Nowaku.
Tylko 19 minut zagrał w sparingu z zespołem Carda Martjanci Gabriel Nowak. Pomocnik Górnika doznał skręcenia kolana i musiał opuścić boisko. Po dokładniejszych oględzinach sztab medyczny i trener Adam Nawałka doszli do wniosku, że nie ma sensu, by Nowak dłużej przebywał w Słowenii. Piłkarz wrócił więc do Polski i na miejscu przejdzie dokładne badania.
Kiedy Nowak opuszczał boisko, wynik meczu był jeszcze bezbramkowy. Ostatecznie zabrzanie strzelili słoweńskiemu trzecioligowcowi siedem goli, z których aż sześć padło po przerwie. Marcin Wodecki zdobył trzy gole, jednak godna uwagi jest skuteczność Arkadiusza Milika. 17-latek wszedł na boisko w 77 minucie i zdążył zdobyć dwie bramki. To jego pierwsze trafienia w barwach Górnika. Milik do zespołu dołączył już po zgrupowaniu w Zakopanem.
O wiele poważniejszym rywalem była HNK Rijeka, dziewiąty zespół ligi chorwackiej poprzedniego sezonu. Ten mecz zabrzanie wygrali 1-0, a dla rywala był to ostatni sprawdzian przed inauguracją ligi, która w Chorwacji wznawia rozgrywki w najbliższy weekend. W tym meczu na listę strzelców wpisał się Aleksander Kwiek.
Tymczasem w kraju drugi zawodnik z drużyny wicemistrza Polski juniorów podpisał profesjonalny kontrakt z Górnikiem. Najpierw uczynił to Damian Michalik, a po nim Rafał Otwinowski. Obaj piłkarze związali się z Górnikiem czteroletnimi umowami. Otwinowski to środkowy obrońca, który w minionym sezonie strzelił aż dziesięć bramek w rozgrywkach juniorskich. – W tym zespole jest 4-5 piłkarzy, z którymi wiążemy duże nadzieje. Mnie cieszy, że możemy inwestować w naszych chłopaków – mówi Andrzej Orzeszek, dyrektor sportowy Górnika. Najbliższe dni zdecydują, którzy zawodnicy zostaną w Zabrzu, a którzy będą wypożyczeni do innych klubów. Górnik chciałby, by piłkarze trafiali nie niżej niż do drugiej ligi.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online