Forum
 

Pesković: Chcę grać, a nie siedzieć na ławie

Słowak Boris Pesković puścił gola w sobotnim sparingu, ale podpisze kontrakt z Górnikiem Zabrze. Pierwszym bramkarzem i tak ma być Łukasz Skorupski.
Pesković rywalizował o angaż w Zabrzu ze swoim rodakiem, mierzącym prawie 2 metry Janem Novotą. Ten drugi zachował w meczu towarzyskim z MFK Rużemberok (0:1) czyste konto, ale trener Adam Nawałka wskazał na Peskovicia jako na tego, który w najbliższej rundzie będzie rywalizował o miejsce w składzie z Łukaszem Skorupskim. 
– Warunki umowy ustaliłem jeszcze przed wyjazdem na obóz do Zakopanego – powiedział nam wczoraj Pesković. – Na zgrupowanie jechałem tylko po to, by przekonać szkoleniowca, że stać mnie na wiele. W sparingach łącznie puściłem trzy gole, ale obroniłem rzut karny. Pokazałem, że dobrze znoszę duże obciążenia, a w okresie przygotowań, w którym obecnie znajduje się Górnik, właśnie to jest najważniejsze – wyjaśnia Słowak.
35-letni Pesković grał już w Zabrzu w sezonie 2007/08. Zaliczył udaną przygodę z portugalską Academicą de Coimbra i rumuńskim CFR Cluj (zdobył z tym klubem mistrzostwo). Temat jego powrotu na Roosevelta pojawił się już rok temu, ale wówczas nie doszło do porozumienia. Nieoficjalnie mówi się, że z powodu pieniędzy. Podobno Pesković chciał zarabiać 50 tys. zł miesięcznie. Teraz ma podpisać umowę na poziomie 30 tys. zł. A potem usiąść na ławie, bo działacze Górnika utrzymują, że będzie bronił Skorupski.
– Chcę grać, a nie siedzieć na ławie. Boisko pokaże, który z nas będzie numerem jeden. Łukasz jest młody, więc nie wiemy, jak zareaguje, kiedy zobaczy kilka tysięcy ludzi na trybunach. Zresztą, już się przekonałem, że w życiu wszystko jest możliwe. Do Tatrana Presov przychodziłem grać. Przed startem ligi się rozchorowałem, jeden dzień nie trenowałem, a szkoleniowiec nagle o mnie zapomniał – wspomina Pesković.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online