"Wakacje z Górnikiem" pełne wrażeń

Na brak atrakcji nie mogli narzekać wszyscy, którzy przybyli w sobotę na imprezę pt. "Wakacje z Górnikiem".
Festyn organizowany przez Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze" pierwotnie miał odbyć się 2 lipca jednak niesprzyjająca aura pokrzyżowała organizatorom plany. Tym samym zmianie uległ program imprezy. Zabrakło piłkarzy Górnika, którzy przebywają na zgrupowaniu w Zakopanem oraz oldboyów. Nie mógł także przygrywać zespół biesiadny. 

Sobotnia impreza rozpoczęła się od zmagań młodych zawodników, którzy na dwóch boiskach rywalizowali w kategoriach wiekowych do lat 8 oraz 15. W turnieju U-8 wystąpiły cztery drużyny: Zaborza, Gwiazdy Ruda ŚL, SG Junior oraz Gierałtowic. Najlepsi okazali się chłopcy z Zaborza.

W grupie U-15 rywalizacja była bardziej zacięta, bowiem swój udział zgłosiło aż 20 drużyn. Najlepsza w tej rywalizacji była drużyna z Tarnowskich Gór.

Hitem okazał się turniej FIFA rozgrywany w klubowej kawiarence, która w sobotę zamieniła się w arenę piłkarskich rywalizacji. Miejsce stolików zastąpił dywan oraz fotele piłki, na których siadali kolejni uczestnicy turnieju.

Poza organizacją turniejów Stowarzyszenie przygotowało dla najmłodszych szereg atrakcji związanych z Górnikiem. W ręce dzieci trafiło kilkaset okazyjnych koszulek, setki smyczy, zdjęć oraz vlepek.
Na wszystkich przybyłych czekały także darmowe dmuchane zjeżdżalnie i trampolina. Można było także skorzystać z karuzeli oraz stoisk z pamiątkami, zabawkami i gastronomicznych.

O tym jak wielka jest wiedza o historii klubu pokazał konkurs wiedzy o Górniku. Młodzi fani Trójkolorowych praktycznie bezbłędnie odpowiadali na zadawane pytania związane z klubem. Równie ciekawie wyszedł konkurs śpiewania oraz konkurs skakania w workach, podczas którego było mnóstwo śmiechu.

Wakacje z Górnikiem zakończyły się koncertem zabrzańskiej grupy AMC, której członkowie są fanami Górnika.

Liczba osób, które przybyły na "Wakacje z Górnikiem" oraz uśmiech najmłodszych sympatyków Górnika pokazują, że zapotrzebowanie na tego typu imprezy jest spore. Kolejna edycja "Wakacji z Górnikiem" już za rok.

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online