Górnik wydał na młokosów już ponad milion

Zabrzański klub myśli o przyszłości i inwestuje w zawodników, którzy nie ukończyli 21. roku życia. Od ubiegłorocznego powrotu do ekstraklasy Górnik wydał na graczy w wieku juniorskim blisko 2 miliony.
Klub konsekwentnie realizuje plan odmłodzenia zespołu. Działacze uważają, że pozyskanie zdolnych zawodników z Górnego Śląska sprawi, że Górnik będzie drużyną bardziej wartościową, bo piłkarze będą mocniej związani z klubem. To powielenie schematu z lat 80., kiedy o sile zespołu stanowili ludzie z okolicznych klubów, względnie juniorzy wychowani przy Roosevelta.
Oczywiście jest to powodowana także względami finansowymi. Obecnie miesięczny koszt utrzymania zespołu wynosi 800 tys. zł, a prezes Tomasz Młynarczyk chce obniżyć wydatki o 25 procent. Z informacji wynika, że pozyskany z GKS Katowice Paweł Olkowski będzie zarabiał 20 tys. zł miesięcznie. Z kolei Arkadiusz Milik i Wojciech Król wynegocjowali umowy na poziomie 10 tys. zł. Na podobną wypłatę może liczyć Rafał Pietrzak, którego rok temu wypożyczono za 80 tys. zł z Zagłębia Sosnowiec, a teraz wykupiono definitywnie dokładając 320 tys. zł. Mateusz Mączyński i Michał Płonka dostaną kontrakty gwarantujące maksymalnie 5 tys. zł. Jesienią występować będą w Młodej Ekstraklasie.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online