Kibice będą mogli brać udział w wyjazdowych meczach Ekstraklasy

Jak informuje portal rmf24.pl w rundzie jesiennej kibice będą mogli brać udział w wyjazdowych meczach swoich drużyn. Policja nie ukrywa jednak, że liczy na restrykcyjne działania wobec fanów.
Komendant główny policji Andrzej Matejuk nie kryje rozczarowania, że jego wniosek, by jesienią grali bez udziału kibiców gości nie został przyjęty przez PZPN i spółkę Ekstraklasa S.A. Co prawda spółka zrzeszająca kluby piłkarskie chce rozmawiać jeszcze z kibicami na temat wyjazdów, ale trybuny dla gości nie zostały zamknięte. - Wydaje mi się, że nie do końca jest to fair - pokazanie, że my nie chcemy aby w tej chwili tę niebezpieczną grupę wyeliminować - komentuje Matejuk.
Nieoficjalnie kibice z wyjazdów mają być eliminowani krok po kroku. Każde naruszenie porządku podczas przejazdu w obcym mieście lub na obcym stadionie ma natychmiast kończyć się nałożeniem na stowarzyszenia kibiców i ich klub kary zakazu organizowania wyjazdów. Policja ma też ograniczyć konwojowanie kibiców między miastami pod hasłem "Podatnik nie może płacić za kibola".
Brak zgody na udział kibiców gości w meczach był elementem strategii poprawy bezpieczeństwa na polskich stadionach. Szeroka krytyka tego kontrowersyjnego pomysłu spowodowała jednak, że Ekstraklasa zweryfikowała swoje stanowisko w tej sprawie.

źródło: RMF24Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online