Będą kolejni inwestorzy w Górniku?

Firma budowlana "Budus" obejmie część akcji spółki Górnik Zabrze. Stanie się to w lipcu, jednak najważniejsze decyzje podjęto wczoraj, kiedy w zabrzańskim ratuszu doszło do spotkania władz Zabrza (gmina to dziś większościowy udziałowiec spółki, czyli właściciel Górnika), Allianz Polska oraz nowego inwestora. 
Firma ma siedzibę w Katowicach, a jej akcjonariuszem jest Aleksander Ćwik. "Budus" ma dekapitalizować Górnika i przejąć część akcji, które zesłaną wyemitowane. Aleksander Ćwik wyraził także wolę wejścia w skład Rady Nadzorczej Górnika Zabrze SSA. To jeden z najbardziej znanych śląskich biznesmenów, do jego rodziny należy między innymi sieć sklepów meblowych "Agata". Tym samym zmniejszy się liczba akcji będących w posiadaniu gminy i Allianz Polska. Władze Zabrza od kilku tygodni zapowiadały, że w lipcu pojawi się w Górniku nowy inwestor. Jeden z kilku, którzy w przyszłości mają decydować o kondycji finansowej klubu. Do Zabrza ma jednak nadal należeć pakiet kontrolny spółki. Katowicka firma jest jednym z podmiotów (wraz z PORR Polska), które wystartowały w przetargu na budowę nowego stadionu dla Górnika. Firma przedstawiła drugą w kolejności najtańszą ofertę (blisko 199,5 mln złotych). Budus jest od kilku dni notowany na rynku alternatywnym NewConnect warszawskiej giełdy. Kwoty, którą firma chce "włożyć" w klub nie podano, ale na pewno jest wyższa niż milion złotych. Z informacji "Sportu" wynika, że w przeciągu 2-3 miesięcy w Górniku mają się pojawić kolejni inwestorzy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]