Forum
 

Zaczną trenerzy

Dziś na 15.00 zaplanowano spotkanie sztabu szkoleniowego. Piłkarze mają pojawić się na Roosevelta jutro o 9.00. Górnik Zabrze kończy urlop.
Górnik Zabrze jako jedna z ostatnich drużyn ekstraklasy kończy urlopy. Piłkarze pojawią się w klubie we wtorek o 9.00. Dziś stawi się na Roosevelta sztab szkoleniowy, który ma omówić plan przygotowań drużyny do nowego sezonu. 

Rozwojowy duet

Szczególnie wtorek będzie napiętym i bogatym w wydarzenia dniem w Górniku. Nie dość, że zespół zacznie treningi, to w planie jest konferencja prasowa, na której zostaną zaprezentowani nowi piłkarze sprowadzeni tego lata do Zabrza. Kto? Tak naprawdę każdy dzień przynosi nowe wiadomości.
Z informacji "Sportu" wynika, że zdecydowanie najbliżej Górnika jest duet 17-latków z Rozwoju Katowice, czyli Arkadiusz Milik i Grzegorz Król. Jest o nich – nie tylko na Śląsku - głośno od blisko roku. Zimą przebywali na testach w angielskim Reading i w Tottenhamie. Legia zabrała obu na zgrupowanie zespołu Młodej Ekstraklasy. Ostatecznie Górnikowi udało się przekonać obu piłkarzy do podpisania kontraktu na Roosevelta.
Blisko Zabrza jest też ponoć Paweł Olkowski, choć w jego wypadku sytuacja zmienia się każdego dnia. W sobotę jego transfer do Zabrza był już praktycznie przesądzony, ale już w niedzielę pojawiły się głosy, że... nie do końca. Olkowski to alternatywa do gry na prawej obronie, gdzie Górnik ma jednego piłkarza – 35-letniego Michała Bembna.

Tajemniczy Serb

We wtorek powinien być w Zabrzu Daniel Gołębiewski, wypożyczony na rok z Polonii Warszawa. Jego pojawienie się w Górniku jest „niby" przesądzone. Niby, bowiem, po przesunięciu do Młodej Ekstraklasy Artura Sobiecha i Euzebiusza Smolarka, trener Jacek Zieliński najchętniej zatrzymałby Gołębiewskiego na Konwiktorskiej.
Inne transfery? Upadł pomysł sprowadzenia Miłosza Przybeckiego, który nie chce grać w Górniku. Klub uznał, że niczego nie warto robić na siłę i oficjalnie przyznał, że nie jest zainteresowany sprowadzeniem prawego pomocnika z Ruchu Radzionków. Alexandr Mendy? Być może pojawi się dziś w Zabrzu. Ostatnio pojawiły się też informacje, że Górnik chce sprowadzić ofensywnego pomocnika z ligi serbskiej, ale ten transfer wyjaśni się nie wcześniej niż do końca tygodnia.

W sobotę z Wolbromiem

Poza tym we wtorek rewanżowy mecz półfinałowy mistrzostw Polski juniorów starszych zagrają juniorzy Górnika. Podopieczni Tomasza Grozmaniego są bardzo blisko awansu to turnieju finałowego, w którym wezmą udział cztery kluby, bowiem pierwszy mecz z UKS Zielona Góra wygrali na wyjeździe 3-0. W klubie już dziś stawiają sobie pytanie, ilu z tych zawodników jest gotowych do tego, by jesienią przynajmniej trenować, a najlepiej walczyć o miejsce w meczowej osiemnastce pierwszej drużyny Górnika.
Podopieczni Adama Nawałki do soboty będą trenować na własnych obiektach. Tego dnia zespół pojedzie na pierwszy tego lata sparing do Wolbromia. Dzień później drużyna wyjedzie na zgrupowanie do Zakopanego. Dziś jeszcze nie wiadomo, kto wsiądzie do autokaru, który pojedzie z zabrzanami w Tatry, bowiem na wtorkowym treningu będzie bardzo liczna grupa zawodników, których trener Adam Nawałka nie widzi w kadrze zespołu na nowy sezon. W najbliższych dniach powinny zapaść decyzje, którzy z nich zostaną wypożyczeni do innych klubów.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online