Forum
 

Pietrzak na "tak"

Górnik jest zdecydowany wykupić z Zagłębia Sosnowiec Rafała Pietrzaka, który rok temu został wypożyczony do Zabrza.
- Jesteśmy na tak. Oczywiście fajnie, że strzelił w piątek dwie bramki w Zielonej Górze, ale ten mecz nie miał żadnego wpływu na naszą decyzję - mówi Andrzej Orzeszek, dyrektor sportowy Górnika, który Pietrzaka zna bardzo dobrze jeszcze z okresu pracy w Sosnowcu. Pietrzak w barwach Zagłębia, grającego wiosną 2008 roku w ekstraklasie, zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Miał wtedy szesnaście lat i cztery miesiące. Zagrał nieco ponad dziesięć minut przeciwko drużynie z Bełchatowa. Od tego czasu minęły już trzy lata. Kiedy Pietrzak został wypożyczony do Zabrza strony ustaliły kwotę, za którą Górnik mógł go wykupić. Wynosiła 400 tysięcy złotych. Takich pieniędzy zabrzanie jednak za 19-letniego dziś piłkarza nie zapłacą. Została ona, jak mówią na Roosevelta "znacząco zmniejszona". Prawdopodobnie chodzi o połowę tej kwoty. Dodajmy, że Pietrzak regularnie gra w reprezentacji młodzieżowej Polski.
Pietrzak poprzedni sezon zaczął jeszcze w barwach Zagłębia, ale już w sierpniu pojawił się w Zabrzu. W sumie zagrał w pięciu meczach, jednak najczęściej były to krótko trwające epizody. Na prawdziwie głęboką wodę został rzucony raz, kiedy trener Adam Nawałka wystawił go w wyjściowej jedenastce na mecz z Legią Warszawa. Była to 26. kolejka, Pietrzak zagrał do 54. minuty. - Jestem przekonany, że w tym chłopaku jest duży potencjał i warto w niego inwestować - mówi Orzeszek. Pozostanie Pietrzaka w Zabrzu - porozumienie między Górnikiem i Zagłębiem jest kwestią czasu, a sam piłkarz też chce być na Roosevelta - oznacza jeszcze większą rywalizację na lewej stronie pomocy, gdzie najczęściej występuje piłkarz, czasami sprawdzany przez trenera Nawałkę także na bocznej obronie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online