Forum
 

Zmienią gospodarza?

Górnik ma zagrać - zgodnie z terminarzem na nowy sezon - pierwszy mecz we Wrocławiu ze Śląskiem. Ekstraklasa SA nie przystała na prośbę Śląska, który chciał dwa pierwsze mecze grać na wyjeździe.
Nowy obiekt nie będzie jeszcze gotowy i wrocławianie musieliby grać na Oporowskiej. Śląsk w tej sytuacji nie wyklucza wystąpienia o zmianę gospodarza pierwszego meczu. Nie wszystko zależy od Górnika - musi być zgoda spółki zarządzającej ligą i policji. Pytanie, czy na takiej zmianie Górnik może skorzystać. Nie ma szans, by pod koniec lipca ruszyły prace na stadionie, więc mecz mógłby obejrzeć komplet - na dzisiejsze standardy - około 10 000 widzów. W drugiej części sezonu na Roosevelta będzie mogło przyjść około 3500 kibiców. Nadal bowiem nie wiadomo, czy zabrzanie przeniosą się na inny stadion, czy nie. - Są dwie opcje i żadne konkretne decyzje jeszcze nie zapadły. Jedna zakłada grę cały czas w Zabrzu, choć dla skromnej widowni. W wypadku Gliwic wszystko zależy od rozmów między gminami i warunków finansowych, czyli krótko mówiąc - ile musielibyśmy zapłacić za wynajem obiektu. Dobra wola jest z obu stron, ale na konkrety mamy jeszcze czas - mówi wiceprezydent Zabrza, Krzysztof Lewandowski. Dodajmy, że to firma, która buduje stadion w Gliwicach jest faworytem do wykonania inwestycji w Zabrzu. Oferta Polimexu-Mostostal SA jest najtańsza, a decydujące było kryterium ceny. Jeżeli tak się stanie to wykonawca, kończąc prace w Gliwicach, może zacząć budowę na Roosevelta.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online